Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Szkolenie kierowców KTO Rosomak

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 21 lutego 2018

Na poligonie w Trzciańcu trwa szkolenie żołnierzy, którzy w przyszłości mają kierować pojazdami KTO Rosomak 8x8.

W najbliższych tygodniach 24 kursantów z 1. i 5. batalionów strzelców podhalańskich, 21. BSP przeszkoli się w zakresie kierowania pojazdami KTO Rosomak 8x8 / Zdjęcia: por. Romuald Kurzawa, oficer prasowy 21. BSP

Kurs zorganizowano w 21. Brygadzie Strzelców Podhalańskich. Uczestniczą w nim żołnierze z 1. i 5. batalionów strzelców podhalańskich. Przyszli kierowcy zdobywają doświadczenie i nabywają nowych umiejętności pod okiem instruktorów, którzy kierowali Rosomakami podczas misji w Afganistanie.

Cykl szkolenia potrwa do 30 marca. Do tego czasu 24 kursantów zdobędzie wiedzę i umiejętności niezbędne do prawidłowego wykorzystania pojazdu KTO Rosomak 8x8. Kierowcy poznają nie tylko technikę poruszania się po drogach i w trudnym terenie, ale również szczegóły budowy i eksploatacji pojazdu.

- Program kursu obejmuje również zajęcia z łączności, szkolenia medycznego, czy też ochrony środowiska. Całość zostanie zakończona egzaminem po którym żołnierze uzyskają uprawnienia wymagane do kierowania kołowym transporterem opancerzonym – powiedział komendant kursu, por. Damian Bieńko.

Na podstawie informacji por. Romualda Kurzawy, oficera prasowego 21. BSP
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.