Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kurs zimowy Podhalańczyków

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 22 lutego 2018

W miejscowości Rajskie przeprowadzono kurs zimowy dla żołnierzy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.

W dn. 12-15 lutego zorganizowano kurs zimowy dla żołnierzy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich / Zdjęcia: por. Romuald Kurzawa, oficer prasowy 21.BSP

Zajęcia zorganizowano w dn. 12-15 lutego. Ich celem było przygotowanie żołnierzy do działania w warunkach górskich i zimowych. Ćwiczono umiejętności taktyczne, techniki poruszania się na nartach oraz udzielanie pierwszej pomocy.

Szkolenie prowadzili instruktorzy z 1. batalionu strzelców podhalańskich, którzy swoją wiedzę zdobywali na kursach w Szwecji, Szwajcarii oraz Norwegii. Jednym z elementów szkolenia było również niezwykle trudne w warunkach niskich temperatur działanie w przypadku załamania się lodu na zbiorniku wodnym.

- W wodzie przede wszystkim trzeba się uspokoić i nie panikować, to podstawa. Uregulować oddech, pomimo silnego ścisku w klatce piersiowej. Następnie pomagając sobie rękami, określonym ruchem nóg wydostać się na lód - powiedział mł. chor. Karol Możdżeń.

Po wskoczeniu do lodowatej wody, należało wydostać się na powierzchnię lodu i dotrzeć na brzeg. Następnie rozpalić ogień, przebrać się w suche ubranie i przygotować się do dalszego działania. Zajęcia dotyczące hipotermii zakończyły się marszem na nartach w terenie górzystym.

Na podstawie informacji por. Romualda Kurzawy, oficera prasowego 21.BSP
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.