Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy prezes PGZ

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 lutego 2018

20 lutego rada nadzorcza PGZ dokonała wyboru Jakuba Tadeusza Skiby na stanowisko prezesa zarządu grupy.

Rada nadzorcza PGZ dokonała wyboru Jakuba Skiby na stanowisko prezesa zarządu grupy / Zdjęcie: MSWiA

Rada nadzorcza dokonała wyboru kandydata oraz – zgodnie ze statutem spółki – skierowała do Ministra Obrony Narodowej wniosek o wyrażenie opinii na temat zaproponowanej kandydatury. 22 lutego Minister ON, Mariusz Błaszczak, pozytywnie zaopiniował decyzję rady nadzorczej PGZ w związku z czym z dn. 23 lutego Jakub Skiba objął stanowisko prezesa zarządu PGZ (18 kandydatów na prezesa PGZ, 2018-02-14; Zmiany w PGZ, 2018-02-08).

Jakub Tadeusz Skiba urodził się 16 maja 1961 w Krakowie. Ukończył historię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest również absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. W l. 1993-1997 pracował w Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz jako I Sekretarz w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ. W l. 1997-1999 pełnił funkcję Dyrektora Biura Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a w l. 1999-2001 – Dyrektora Generalnego w Głównym Urzędzie Statystycznym. Od 2005 był Dyrektorem Generalnym w MSWiA, a następnie w KPRM.

W 2007 został powołany przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na stanowisko członka Zarządu NBP i pełnił tę funkcję do 2013. Jakub Skiba był również członkiem Rady KSAP i Rady ds. Uchodźców. W 2016 uzyskał tytuł doktora ekonomii w Szkole Głównej Handlowej. Od listopada 2015 do października 2017 sprawował funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od października 2017 do lutego 2018 był Prezesem Zarządu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. 8 lutego 2018 powołany został w skład Rady Nadzorczej PGZ S.A., która następnie powierzyła mu pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu Spółki. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.