Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zajęcia zintegrowane w 11. MPA

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 26 lutego 2018

W dn. 20-22 lutego w 1. dywizjonie artylerii samobieżnej (das) przeprowadzono zajęcia zintegrowane.

Pododdziały 1. dywizjonu artylerii samobieżnej z 11. Mazurskiego Pułku Artylerii przeprowadziły zajęcia zintegrowane / Zdjęcia: szer. Jarosław Radawiec, 11. Mazurski Pułk Artylerii

Zasadniczym celem zajęć było doskonalenie pododdziałów 1. dywizjonu artylerii samobieżnej do działania zgodnie z przeznaczeniem. W trakcie szkolenia koncentrowano się m.in. na koordynacji działań elementów ugrupowania bojowego.

W pierwszym etapie doskonalono umiejętności indywidualne i zespołowe według specjalności. Główny wysiłek szkolenia skupiono jednak na drugim II etapie. W tej części zajęć, prowadzonych w godzinach nocnych, przeprowadzono trening kierowania ogniem dywizjonu na środkach łączności.

W jego trakcie wykonywano zadania ogniowe w różnych warunkach i sytuacjach taktycznych. Pododdziały 1. das miały potwierdzić właściwe przygotowanie do realizacji zadań zgodnie z bojowym przeznaczeniem. Zajęcia zintegrowane zakończono wykonaniem obsługi używanego w ich trakcie sprzętu wojskowego.

Na podstawie informacji ppłk Janusza Szpadzika i kpt. Rafała Ługiewicza, 11. MPA
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.