Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Japoński satelita Optical 6 na orbicie

Astronautyka, 27 lutego 2018

Dziś o 13:34 czasu lokalnego (04:34 UTC) z Yoshinobu Launch Complex kosmodromu Tanegashima w prefekturze Kagoshima w Japonii wystartowała rakieta nośna H-IIA z satelitą obserwacyjnym IGS Optical 6. Misja zakończyła się powodzeniem. Satelita został umieszczony na zaplanowanej orbicie.

Z Yoshinobu Launch Complex Tanegashima Space Center w prefekturze Kagoshima w Japonii startuje rakieta nośna H-IIA z satelitą obserwacyjnym IGS Optical 6. 13:34 czasu lokalnego (04:34 UTC) / Zdjęcie: JAXA

Optical 6 wejdzie w skład konstelacji Joho Shushu Eisei (JSE), nazywanej też Information Gathering Satellites (IGS). Program rozpoczęto w latach 1990. Łącznie powstało 15 satelitów systemu z wyposażeniem optycznym i radiolokacyjnym. Pierwsze dwa – Optical 1 i Radar 1, w marcu 2003 umieściła na orbitach rakieta H-IIA. Obecnie na pozycjach pozostają dwa satelity optyczne (wystrzelone w 2011 i 2015) i 4 radarowe.

Wyposażenie Optical 6 umożliwia wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 40 cm. Wystrzelony dziś satelita jest przedstawicielem trzeciej generacji urządzeń tej rodziny. Druga generacja (Optical 3 i 4) była produkowana przez Mitsubishi Electric Corporation (MELCO) od 2008.

Pierwotnie start H-IIA z satelitą orbital 6 był zaplanowany na 25 lutego. Jednak dwukrotnie go przekładano z powodu złych warunków atmosferycznych.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.