Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

RPA zamawia patrolowce Damena

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 lutego 2018

Ministerstwo obrony Republiki Południowej Afryki zamówiło trzy okręty patrolowe holenderskiej grupy Damen.

Okręty patrolowe marynarki wojennej RPA zostaną oparte na projekcie Stan Patrol 6211. Patrolowce będą miały 62 m długości i 11 m szerokości / Rysunek: Damen

Holenderska grupa stoczniowa Damen poinformowała o otrzymaniu zlecenia od południowoafrykańskiej agencji zamówień wojskowych, Armscor, na dostawę trzech okrętów patrolowych, Inshore Patrol Vessel (IPV) o długości 62 m. Patrolowce zostaną zbudowane w lokalnej stoczni Damen Shipyards Cape Town (DSCT).

Nowe okręty mają zostać oparte na projekcie Stan Patrol 6211. Ich cechą charakterystyczną ma być dziób, który zostanie wykonany w technologii Sea Axe. Ma ona pozwalać jednostce na utrzymanie stałej prędkości przez większość czasu pracy, nawet przy różnych stanach morza i zmniejszenie zużycia paliwa.

Patrolowce zostaną pozyskane w ramach rządowego programu Biro. Jego założeniem jest wyposażenie południowoafrykańskich sił morskich w odpowiednie narzędzia, w tym wspomniane okręty patrolowe, niezbędne do ochrony interesów strategicznych państwa na kontrolowanych przez nie akwenach. Okręty będą służyć m.in. do walki z przemytnikami i nielegalnym połowem ryb oraz piractwem morskim. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.