Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne śmigłowce Airbusa do Japonii

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 28 lutego 2018

Airbus Helicopters zawarł z japońskimi operatorami nowe kontrakty na trzy śmigłowce.

Airbus Helicopters jest dziś liderem na japońskim rynku śmigłowców cywilnych i użyteczności publicznej. Posiada przeszło 50% udziału w tym rynku oraz szeroką bazę wsparcia klientów na terenie kraju. Producent planuje zwiększyć swoją pozycję wykorzystując prognozowany, roczny wzrost floty o 2% w ciągu kolejnych 20 lat / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Zawarcie kontraktów nastąpiło niedługo po ogłoszeniu zamówień na dwa nowe śmigłowce: jeden H135 oraz jeden AS365 N3+ na początku br. Dzisiejsze umowy wzmacniają pozycję Airbus Helicopters na rynku japońskim, zwiększając do pięciu zamówienia na wiropłaty złożone w 2018.

Pierwszy kontrakt podpisano z obecnym klientem, przedsiębiorstwem Auto Panther (na zdjęciu). Dotyczy on jednego śmigłowca ACH130 w ekskluzywnej wersji Stylence by ACH zainspirowanej dynamicznym projektem wnętrza samochodu sportowego. To pierwszy japoński operator ACH130. Śmigłowiec będzie używany do lotów dla VIP-ów z korporacji w prefekturze Kogoshima na południu Japonii.

Drugi kontrakt zawarł wieloletni klient, Noevir Aviation Inc. Dotyczy on jednego, lekkiego, jednosilnikowego śmigłowca H125 z popularnej rodziny Ecureuil. Przedsiębiorstwo użytkuje już kilkanaście wiropłatów będących wcześniejszymi wersjami H125, które od trzech dekad sprawdzają się w lotach czarterowych. Nowy śmigłowiec zostanie wyposażony w awionikę cyfrową Airbusa i dołączy do obecnej floty wykonującej zadania transportu pasażerów na terenie kraju.

Trzeci kontrakt podpisano z Nakanihon Air Service i obejmuje jeden nowy, lekki, dwusilnikowy śmigłowiec H135. Dzięki temu zamówieniu flota H135 należących do tego klienta zwiększy się do 20 egzemplarzy. Są one używane do różnych misji, w tym ratownictwa medycznego oraz pozyskiwania danych elektronicznych.

- Cieszymy się, że nasze śmigłowce odgrywają ważną rolę w Japonii, realizując tam szereg misji. Nowe zamówienia dowodzą zaufania, jakie klienci pokładają w naszych produktach. Są też pochodną solidnych usług wsparcia ich flot, jakie oferujemy w tym kraju dziś i przez wiele kolejnych lat - powiedział Olivier Tillier, dyrektor zarządzający Airbus Helicopters w Japonii. - Japonia to niezwykle ważny rynek dla Airbus Helicopters. Koncentrujemy się na tym, by dostarczać jeszcze większą wartość dla naszych klientów w tym kraju - dodał. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.