Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozpoznawcze King Airy dla Kuwejtu

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 marca 2018

DSCA wydała zgodę na sprzedaż Kuwejtowi samolotów rozpoznawczych Beechcraft King Air 350ER.

Modyfikacją kuwejckich King Airów 350ER zajmie się przedsiębiorstwo Sierra Nevada / Zdjęcie: Sierra Nevada Corp.

Agencja ds. Współpracy Obronnej i Bezpieczeństwa (DSCA) poinformowała Kongres USA o wydaniu zgody na sprzedaż Kuwejtowi 4 samolotów rozpoznawczych Beechcraft King Air 350ER. Za sumę 259 mln USD (879 mln zł) Arabowie otrzymają także m.in. 4 głowice optoelektroniczne AN/AAQ-35 WESCAM MX-15HDi, 4 radary z anteną fazowaną Selex Seaspray 7500E Active i układy ostrzegające o odpalonych pociskach rakietowych AN/AAR-47.

Samoloty będą przystosowane do wykonywania zadań wywiadowczych, obserwacyjnych i rozpoznawczych. Oprócz tego jeden z nich otrzyma wyposażenie umożliwiające przewóz VIP-ów, transportu chorych / rannych i zadań kierowania i dowodzenia.

Modyfikacją King Airów 350ER dla Arabów zajmie się przedsiębiorstwo Sierra Nevada. W jego ofercie znajduje się wersja samolotu oznaczona jako Scorpion, przeznaczona do zadań patrolowania granic i porządku publicznego, wyposażona w dwie konsole operatorów wyposażenia.

Jak uzasadnia DSCA proponowana transakcja umożliwi siłom zbrojnym Kuwejtu samodzielne wykonywanie zadań wywiadowczych, obserwacyjnych i rozpoznawczych oraz zapewni polepszenie ich świadomości sytuacyjnej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.