Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Test hiperdźwiękowego Kinżała

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 11 marca 2018

Ministerstwo obrony FR opublikowało film z ćwiczebnego wystrzelenia hiperdźwiękowego pocisku rakietowego kompleksu Kinżał. Został on wyniesiony w stratosferę przez samolot MiG-31 Wojsk lotniczo-kosmicznych (WKS) FR. Ten zaś wystartował z lotniska Południowego okręgu wojskowego.

Myśliwiec MiG-31 startuje z lotniska w Achtubińsku z podwieszonym pod kadłubem hiperdźwiękowym pociskiem rakietowym kompleksu Kinżał / Zdjęcie: MO FR

Według komunikatu, test zakończył się powodzeniem. Głowica bojowa pocisku trafiła w wyznaczony cel na poligonie. Potwierdzone zostały parametry taktyczno-techniczne Kinżała. Pocisk może zwalczać cele morskie i lądowe z odległości 2 tys. km, rozpędzając się do prędkości Ma10. Przed atakiem może wykonywać manewry, by uniknąć obrony przeciwrakietowej przeciwnika.

O tym, że hiperdźwiękowe pociski rakietowe Kinżał weszły do uzbrojenia WKS poinformował 1 marca prezydent FR Władimir Putin. Przy okazji stwierdził, że to broń, która nie ma swego odpowiednika na świecie. ChRL i USA dopiero testują demonstratory technologii lotniczych pocisków hiperdźwiękowych.

Kompleks Kinżał wszedł testowo do uzbrojenia 1 grudnia 2017. Zastępca naczelnika 929. Państwowego ośrodka lotniczo-doświadczalnego im. Czkałowa w Achtubińsku, płk Walerij Ancibor poinformował, że tylko od początku 2018 wykonano 250 lotów dla wypracowania zasad jego użycia. Testy prowadzone są w różnych warunkach pogodowych, przez całą dobę.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.