Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sojuz-ST-B wystartował z Kourou

Astronautyka, 11 marca 2018

9 marca z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej wystartowała rosyjska rakieta nośna Sojuz-ST-B z blokiem przyspieszającym Fregat-MT. Na jej pokładzie znajdowały się 4 satelity telekomunikacyjne O3b MEO. Lot odbył się pod kontrolą specjalistów z Arianespace.

Rosyjska rakieta nośna Sojuz-ST-B startuje z wyrzutni kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej. 9 marca 2018, 16:37 GMT / Zdjęcie: Arianespace

Satelity O3b MEO, o masie 700 kg każdy, zostały zbudowane we Francji przez Thales Alenia Space na bazie platformy ELiTeBus-1000. Trafiły na orbity odległe od Ziemi o ok. 8 tys. km. Ich operatorem jest SES. Satelity wchodzą w skład systemu telekomunikacyjnego O3b. Mają funkcjonować co najmniej 10 lat.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.