Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Start Discovery odłożony po raz czwarty

Strategia i polityka, 21 lutego 2009

NASA po raz czwarty odłożyła start wahadłowca Discovery z powodów technicznych. Nie podano kolejnego wiarygodnego terminu.

Discovery ma lecieć z zaopatrzeniem na Międzynarodową Stację Kosmiczną (International Space Station, ISS) - przede wszystkim dostarczyć tam czwartą, ostatnią parą ogniw słonecznych. Na bieżący rok zaplanowano 7 lotów trzech używanych jeszcze amerykańskich wahadłowców, ale zrealizowanie tego planu jest coraz bardziej wątpliwe. Ich ostateczne wycofanie z eksploatacji jest planowane na 2010.

Pierwotnie start Discovery był planowany na 12 lutego, później na 17 i 22.02. Wczoraj podawano, że wahadłowiec wystartuje być może 27.02. Decyzję o kolejnym opóźnieniu podjęto po 13-godzinnej dyskusji zespołu odpowiedzialnego za przygotowanie startu. Jego kolejne spotkanie jest planowane na 25 lutego. Nieoficjalnie mówi się o starcie Discovery nie wcześniej niż w połowie marca, a nawet po 6 kwietnia, gdy rosyjski Sojuz dostarczy kolejną zmianę załogi ISS.

Testy Discovery wykazują różne problemy techniczne, niektóre bardzo skomplikowane. Kłopoty sprawiają m.in. zawory utrzymujące prawidłowe ciśnienie w zbiorniku paliwa podczas wchodzenia wahadłowca na orbitę. W poprzedniej, listopadowej misji wahadłowca Endeavour jeden z trzech takich zaworów uległ awarii, co potencjalnie mogło spowodować poważne zagrożenie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.