Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

W Jakucku An-12 rozsypał złoto

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 15 marca 2018

Dziś rano, ok. 5:00 w czasie startu z lotniska w Jakucku samolotu An-12 otworzyły się drzwi jego ładowni. W efekcie na pas startowy wysypały się sztabki złota i platyny. Niektóre źródła mówią także o brylantach. Lotnisko zamknięto na około godzinę, potrzebną na pozbieranie sztabek i oczyszczenie pasa. Nieoficjalnie wiadomo, że znaleziono 172 sztabki o masie 20 kg każda.

Uszkodzony samolot przerwał lot. Wylądował na najbliższym lotnisku – Magan, odległym o 12 km od Jakucka. Tam badane są przyczyny awarii. Wiadomo, że na lotnisku w Jakucji znaleziono część drzwi ładunkowych samolotu.

Sztabki złota, które wypadły z samolotu An-12, rozsypane na pasie lotniska w Jakucku / Zdjęcie: Telegram-kanał 112

Według Telegram-kanał 112, na pokładzie samolotu znajdowało się 9 t metali szlachetnych. YakutiaMedia dodają, że samolot przewoził też brylanty. Ładunek należał do spółki Czukocka kompania górsko-geologiczna. Jego wartość wyceniono na 21,6 mld rubli (ok. 1,3 mld PLN).

Fragment drzwi ładowni uszkodzonego An-12 znaleziony na lotnisku w Jakucku / Zdjęcie: news.ykt.ru

Feralny An-12B, nr rej. RA-11130, należał do kompanii lotniczej Nimbus. Ładowali go i sprawdzali przed lotem jej pracownicy, wchodzący w skład załogi. Z dostępnej dokumentacji wynika, że wszystkie czynności wykonali oni zgodnie z procedurami.

Uszkodzenia samolotu An-12 kompanii Nimbus badane przez policjantów na lotnisku Magan / Zdjecie: crimlife_yakutia

Samolot leciał z Irkucka do Krasnojarska. W Jakucku lądował dla uzupełnienia paliwa. Lot odbywał się w trybie ważny dla państwa.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.