Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Apache na Filipinach

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 17 marca 2018

Dziś o 11:20 z pasa nr 35 lotniska Plaridel na Filipinach (80 km od stolicy – Manili) wystartował dwusilnikowy samolot Piper Apache z 5 osobami na pokładzie. Miał lecieć na lotnisko międzynarodowe Laoag. Tymczasem tuż po starcie pilot utracił kontrolę nad samolotem, który spadł na dzielnicę mieszkaniową Bulacan. Po zderzeniu z ziemią samolot zapalił się.

Fragment skrzydła rozbitego samolotu Piper Apache / Zdjęcie: twitter – Ron Lopez

Gdy na miejsce wypadku przybyli ratownicy okazało się, że wszyscy lecący samolotem zginęli. Zginęli też mieszkańcy domu, na który spadła maszyna. Ich ciała wydobyto z gruzów po kilku godzinach.

Ofiary katastrofy to pilot Ruel Meloria, mechanik Romeo Huenda i troje pasażerów – Elisha Necesario, Maria Vera Pagaduan i Nelson Melgar. W budynku na ziemi zginęło troje dzieci: 17-letni John dela Rosa, 11-letni Timothy dela Rosa, 7-letnia Trisa dela Rosa, ich matka Risa dela Rosa i 80-letnia babcia Louisa dela Rosa – wszyscy, którzy znajdowali się w zniszczonym budynku, jedząc obiad. Dwie osoby są ranne, a jedną uznaje się za zaginioną.

Zgliszcza po pożarze rozbitego Pipera Apache i budynku mieszkalnego / Zdjęcie: twitter – Ron Lopez

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Pogoda w czasie startu była dobra. Świadkowie twierdzą, że przed upadkiem samolot zahaczył o drzewa i linię elektryczną.

Rozbity samolot to dwusilnikowy, 6-miejscowy Piper PA-23 Apache nr rej. RP-C299, nr ser. 32R-7985036. Należał do Lite Air Express.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.