Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

XIV Bal Lotników i Polskiej Obronności

Lotnictwo wojskowe, Lotnictwo cywilne, Przemysł zbrojeniowy, 23 lutego 2009

Nad ranem zakończył się XIV Bal Lotników i Polskiej Obronności. Wręczono na nim wyróżnienia dla najlepszych polskich lotników i żołnierzy. Na aukcji charytatywnej zebrano 22 tys. zł.

Bal zainaugurował obchody 90-lecia Aeroklubu Polskiego. Jego gospodarzem był prezes AP gen. Gromosław Czempiński. Towarzyszył mu redaktor naczelny Magazynu Lotniczego Skrzydlata Polska Grzegorz Sobczak i prezes Fundacji Otwartych Serc Witold Ostrowski. W Balu uczestniczyło ponad 500 lotników z całej Polski, ministrów, posłów, generałów i prezesów przedsiębiorstw lotniczo-zbrojeniowych.

Bal prowadzili Krzysztof Grzesiowski z PR i Marta Kielczyk z TVP. Uczestnicy Balu uczcili ofiary katastrofy w Mirosławcu sprzed roku. Na rzecz ich bliskich zostały przekazane środki zebrane w czasie aukcji - 22 tys. zł. W katastrofie zginęli m.in. uczestnicy poprzedniego, XIII Balu. Do zebranych na tegorocznym Balu specjalne pismo wystosował dowódca Sił Powietrznych, gen. broni pilot Andrzej Błasik.

Przedstawiciele Aeroklubu Polskiego wyróżnili gen. pilota Tadeusza Górę. 97-letni, niezwykle zasłużony dla polskiego lotnictwa pilot nie mógł niestety przybyć osobiście na Bal, by odebrać specjalny dyplom.

Redaktor naczelny miesięcznika RAPORT - wojsko, technika, obronność, Grzegorz Hołdanowicz i moderatorzy internetowego Niezależnego Forum o Wojsku wręczyli przyznawane po raz pierwszy wyróżnienia dla wybitnych postaci polskiej obronności. W dwóch kategoriach - Żołnierz Roku i Charyzma Roku w głosowaniu internautów zwyciężył dowódca Wojsk Lądowych, gen. broni Waldemar Skrzypczak. W kategorii Przyjaciel Wojska wygrała spółka MIWO Military Lubliniec. Zdobywca czwartego wyróżnienia - Fatum Roku, prokurator Karol Frankowski nie został zaproszony na Bal.

Specjalne nagrody otrzymało 5 wyróżniających się lotników wojskowych, pilotów i techników z Wojsk Lądowych i Marynarki Wojennej (w br., wyjątkowo, lista nie objęła lotników z Sił Powietrznych): kpt. pil. Sławomir Knap z 28. el BLMW, chor. szt. Julian Szulc z 29. el BLMW, por. pil. Julian Świercz z 49. pśb WL, ppłk pil. Mieczysław Orłowski z 1. DLot WL i kpt. Artur Jarzębowski z 56. pśb WL. Poza specjalnymi statuetkami laureaci otrzymali nagrody rzeczowe - laptopy.

Tradycyjnie uhonorowano także najlepszych lotników sportowych. Otrzymali oni specjalne statuetki i nagrody rzeczowe - od zestawu nawigacji satelitarnej po telewizory plazmowe. Laureaci to Janusz Darocha, Zbigniew Chrząszcz (1-2 msc.), Marian Kaziród, Janusz Centka, Wacław Wieczorek, Krzysztof Przybytek, Piotr Zawada, Henryk Orwat, Paweł Janusiewicz i Aleksandra Warakomska.

Około północy wybrano Króla i Królową Balu.


Drukuj Góra