Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ćwiczenia KMO Rak w 12. Bzmech.

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 21 marca 2018

Około trzysta sztuk amunicji odłamkowo-burzącej wystrzelono w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko. Podczas zajęć zintegrowanych po raz pierwszy odbyło się strzelanie ze 120-mm moździerzy samobieżnych Rak eksploatowanych przez żołnierzy 12. Brygady Zmechanizowanej.

Obsługi 120-mm moździerzy samobieżnych Rak podczas ćwiczeń w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko / Zdjęcia: por. Bartłomiej Kulesza 12. BZmech., st. szer. Artur Reszko 1bpzmot/12. BZmech.

W dn. 19-21 marca na terenie poligonu w Drawsku Pomorski odbywają się zajęcia zintegrowane 12. Brygady Zmechanizowanej. W zajęciach pod kierownictwem zastępcy dowódcy brygady, płk. Artura Blicharskiego, biorą udział: dowództwo, sztab i wszystkie pododdziały brygady. Głównym celem zajęć zintegrowanych jest wprowadzenie w realne działanie wniosków i doświadczeń z działalności szkoleniowo-metodycznej brygady z minionych ćwiczeń i szkoleń, a także doskonalenie organizacji i realizacji procedur połączonego wsparcia ogniowego.

20 marca w ramach zajęć zintegrowanych odbyło się pierwsze strzelanie elementów Kompanijnego Modułu Ogniowego 1. batalionu piechoty zmotoryzowanej Legionów z 12. Brygady Zmechanizowanej (Raki w 12. BZmech.). W scenariuszu zajęć przewidziano różne warianty strzelań. Cele ustawiano zarówno w niewielkich odległościach do strzelania na wprost, jak i na większych dystansach.

- Do tej pory strzelaliśmy tylko w czasie kursu przed otrzymaniem nowego uzbrojenia. Teraz po raz pierwszy prowadzimy ogień amunicją bojową jako pododdział i w warunkach zbliżonych do istniejących na polu walki – podsumował por. Marcin Kónikowski.

Na podstawie informacji por. Bartłomiej Kulesza, 12. Bzmech.
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.