Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwiczenia KMO Rak w 12. Bzmech.

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 21 marca 2018

Około trzysta sztuk amunicji odłamkowo-burzącej wystrzelono w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko. Podczas zajęć zintegrowanych po raz pierwszy odbyło się strzelanie ze 120-mm moździerzy samobieżnych Rak eksploatowanych przez żołnierzy 12. Brygady Zmechanizowanej.

Obsługi 120-mm moździerzy samobieżnych Rak podczas ćwiczeń w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko / Zdjęcia: por. Bartłomiej Kulesza 12. BZmech., st. szer. Artur Reszko 1bpzmot/12. BZmech.

W dn. 19-21 marca na terenie poligonu w Drawsku Pomorski odbywają się zajęcia zintegrowane 12. Brygady Zmechanizowanej. W zajęciach pod kierownictwem zastępcy dowódcy brygady, płk. Artura Blicharskiego, biorą udział: dowództwo, sztab i wszystkie pododdziały brygady. Głównym celem zajęć zintegrowanych jest wprowadzenie w realne działanie wniosków i doświadczeń z działalności szkoleniowo-metodycznej brygady z minionych ćwiczeń i szkoleń, a także doskonalenie organizacji i realizacji procedur połączonego wsparcia ogniowego.

20 marca w ramach zajęć zintegrowanych odbyło się pierwsze strzelanie elementów Kompanijnego Modułu Ogniowego 1. batalionu piechoty zmotoryzowanej Legionów z 12. Brygady Zmechanizowanej (Raki w 12. BZmech.). W scenariuszu zajęć przewidziano różne warianty strzelań. Cele ustawiano zarówno w niewielkich odległościach do strzelania na wprost, jak i na większych dystansach.

- Do tej pory strzelaliśmy tylko w czasie kursu przed otrzymaniem nowego uzbrojenia. Teraz po raz pierwszy prowadzimy ogień amunicją bojową jako pododdział i w warunkach zbliżonych do istniejących na polu walki – podsumował por. Marcin Kónikowski.

Na podstawie informacji por. Bartłomiej Kulesza, 12. Bzmech.
GaleriaDrukuj Góra