Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Konkurs IPMS Madrid - kolejne zwycięstwo Andrzeja Ziobera

Imprezy branżowe, Modelarstwo, Ludzie, 21 marca 2018

W dn. 16-18 marca w Ciudad de Leganes (miasto w metropolitalnym obszarze Madrytu), na terenie wielkiego ośrodka sportowego (Pabelon Europa), miała miejsce VIII edycja konkursu modeli redukcyjnych organizowanego przez Asociacion Model34 IPMS Madrid.

Andrzej Ziober odbiera główną nagrodę Best of show / Zdjęcia: Marcin Przeworski, Andrzej Ziober

Zdaniem organizatorów obecnie jest to najważniejszy konkurs w tej kategorii modelarstwa w Hiszpanii. Hiszpańscy modelarze redukcyjni należą do ścisłej czołówki europejskiej. Ich modele corocznie zyskują nagrody w największych konkursach naszego kontynentu.

Z tego kraju wywodzą się także nowoczesne koncepcje i techniki malowania modeli, które zyskały miano tzw. szkoły hiszpańskiej. W br. polski modelarz Andrzej Ziober wziął udział w tym konkursie. Pomimo silnej konkurencji jego model śmigłowca Mi-6 zyskał nie tylko pierwsze miejsce w kategorii scratch building, ale także tytuł Mejor Obra Categoria Aviacion (najlepszy model lotniczy) i najcenniejsze wyróżnienie, główną nagrodę konkursu – Best of show.

Po wygranej modelem Liberatora w 2003 podczas konkursu Torrent i w 2010 w Ciudad Real modelem Lancastera, to trzecie zwycięstwo Andrzeja Ziobera w hiszpańskich konkursach.
GaleriaDrukuj Góra