Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa odsłona Humvee

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 24 lutego 2009

Jednostki remontowe US Army rozpoczęły montowanie nowego zestawu dodatkowego opancerzenia Fragmentation Kit 7 (Frag 7), na samochodach Humvee. W stosunku do Frag 6, główna zmiana polega na dodaniu opancerzonego dachu wieżyczki strzelca.

Nowe opancerzenie ma zapewnić strzelcowi lepszą ochronę, w przypadku ostrzału w przewyższenia. Wzmocniono również opancerzenie całego dachu. Pojazdy trafią do Afganistanu / Zdjęcie: US Army

Frag 6 został stworzony dla zapewniania lepszej ochrony przed ładunkami formowanymi wybuchowo. To odpowiedź na działania irackich partyzantów, którzy - według Amerykanów - otrzymywali gotował miny kumulacyjne i technologię do ich samodzielnego wytwarzania z sąsiedniego Iranu.

Najnowszy model opancerzenia, Frag 7, charakteryzuje się natomiast lepszym zabezpieczeniem strzelca. Nowa kopuła, powstała w wojskowym Armament Research, Development and Engineering Center (ARDEC), zapewnia osłonę głowy żołnierza z góry. Szyby ze szkła pancernego pozwalają jednak na zachowanie sporej widoczności. Podobnie jak spora przerwa w opancerzeniu przedniej, górnej części kopuły, co jest niezmiernie ważne w działaniach w górskich terenach Afganistanu - pojazdy z Frag 7 będą właśnie tam wysyłane.

Dodatkowo wzmocniono pancerz dachu. Zamontowano jednocześnie okno wyjścia awaryjnego oraz zmodernizowano instalację przeciwpożarową.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.