Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zgrupowanie poligonowe przeciwlotników 8. FOW

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 23 marca 2018

W dn. 19-23 marca na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce odbyło się zgrupowanie poligonowe 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego, 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Żołnierze 8. Dywizjonu Przeciwlotniczeg podczas ćwiczeń na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce / Zdjęcia: 8. FOW

W trakcie zgrupowania ponad 70 żołnierzy 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego z Dziwnowa, wchodzącego w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, doskonaliło swoje umiejętności specjalistyczne i ogólnowojskowe, a także sprawdzało przygotowanie sprzętu do działań w warunkach bojowych. W ramach ćwiczenia taktyczno-specjalnego baterii wykonano szereg artyleryjskich i artyleryjsko-rakietowych strzelań bojowych z armat S-60MB i przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych Grom.

Strzelania prowadzono zarówno w dzień, jak i nocą. Ponadto, zgrupowanie poligonowe umożliwiło przeprowadzenie treningu współdziałania z kompanią chemiczną 8. Batalionu Saperów podczas całkowitej likwidacji skażeń stanu osobowego i sprzętu 8. DPlot.

Dywizjon Przeciwlotniczy jest jednostką brzegową 8. Flotylli Obrony Wybrzeża stacjonującą na co dzień w Dziwnowie. Dywizjon przeznaczony jest do bezpośredniej osłony przeciwlotniczej głównych sił i obiektów 8. FOW, tj. sił okrętowych i obiektów brzegowych oraz ruchomych i stałych elementów zabezpieczenia logistycznego. Siły jednostki mogą zwalczać pojedyncze i grupowe środki napadu powietrznego znajdujące się w strefie oddziaływania ogniowego dywizjonu.

Na podstawie informacji 8. FOW
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.