Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Samolot zaczepił o most wiszący

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 25 marca 2018

Wczoraj z lądowiska niedaleko miejscowości Arosa we wschodniej Szwajcarii w Alpach Retyckich wystartował mały samolot Maule Super Rocket. Na jego pokładzie znajdowały się dwie osoby. Wkrótce po starcie samolot zahaczył o liny mostu wiszącego i rozbił się.

Wrak rozbitego w Alpach samolotu Maule Super Rocket / Zdjęcie: Kantonspolizei GR

Samolot uległ całkowitej destrukcji. Po dotarciu do wraku członkowie ekipy ratowniczej stwierdzili, że obaj lecący samolotem zginęli na miejscu. Na ziemi nikomu nic się nie stało.

Maule Super Rocket nr rej. N561LC sfotografowany w 2017 / Zdjęcie: Fiveprime

Rozbity samolot to 5-miejscowy górnopłat Maule M-7-235 Super Rocket nr rej. N561LC, nr ser. 4054C. Był własnością prywatną.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.