Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa inwestycja na lotniczej mapie Podkarpacia

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 27 marca 2018

W województwie podkarpackim, w gminie Trzebownisko, powstanie jedna z najnowocześniejszych spółek w branży lotniczej, jakie obecnie funkcjonują w Europie. EME Aero (Engine Maintenance Europe) jest przedsięwzięciem joint venture Lufthansa Technik AG i MTU Aero Engines AG. Wartość planowanej inwestycji to 150 mln euro. Rozpoczął się proces rekrutacji nowych pracowników, zaś początek budowy planowany jest na maj.

Wizualizacja nowego zakładu EME Aero, który powstanie w Jasionce pod Rzeszowem / Ilustracja: EME Aero

W marcu br. spółka zakupiła prawie 17 ha. gruntu pod budowę zakładu na terenie gminy Trzebownisko, w miejscowości Jasionka. Nowa inwestycja planowana jest w sąsiedztwie innych podmiotów z branż technologicznych. Spółka planuje zatrudnić docelowo ok. 800 osób z różnych branż. Pracę znajdą w niej zarówno mechanicy silników lotniczych, technolodzy, personel poświadczająco-certyfikujący, jak i inspektorzy badań nieniszczących. Poszukiwany będzie także personel administracyjny. Powstanie takiego podmiotu to także rozwój szerokiej sieci małych i średnich przedsiębiorstw – kooperantów, które będą współpracowały z EME Aero jako podwykonawcy. Podmioty te będą realizowały szereg usług na rzecz nowego zakładu, co będzie miało wpływ na powstawanie setek kolejnych miejsc pracy w branżach nie związanych bezpośrednio z lotnictwem.

Na inwestycji o tak dużej skali skorzystają również lokalni przedsiębiorcy, którzy ze względu na sąsiedztwo z zakładem będą atrakcyjnymi partnerami biznesowymi dla spółki EME Aero. Cieszymy się, że dysponujemy warunkami, które sprawiły że międzynarodowa firma wybrała naszą Gminę jako miejsce sprzyjające takiej inwestycji – ocenił wójt gminy Trzebownisko Lesław Kuźniar.

Rozpoczęcie działalności planowane jest na 2020. Roczna wydajność zakładu wyniesie ponad 400 wizyt obsługowych silników z serii PW1000G, napędzających m.in. rodziny samolotów Airbus A320neo, Cseries i Embraer E2. EME Aero kierują Derrick Siebert reprezentujący Lufthansa Technik AG i dr Uwe Zachau z MTU Aero Engines AG.

EME Aero będzie się zajmować obsługą techniczną silników lotniczych […]. W zakładzie zostaną wdrożone innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii, standardów jakościowych oraz ekologicznych – podkreśla dr Uwe Zachau. Naszym celem jest budowa jednego z najnowocześniejszych zakładów w branży lotniczej w Europie. Będzie to centrum obsługi i napraw silników lotniczych. Planujemy również utworzenie centrum szkoleniowego, w którym przyszli pracownicy będą podnosili swoje kwalifikacje i umiejętności – podsumowuje Derrick Siebert. Do czasu wybudowania zakładu spółka będzie miała siedzibę w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym w Jasionce.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.