Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Cubic wspiera US Army

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 marca 2018

W ramach realizowanego przez Lockheed Martin programu TADSS ATMP Cubic Global Defense otrzyma zamówienia o wartości ponad 185 mln USD (627 mln zł).

Głównym wykonawcą zamówienia jest Lockheed Martin, natomiast Cubic jest najważniejszym podwykonawcą. Przedsiębiorstwo rozpocznie teraz pięciomiesięczny okres wdrożenia. Osiągnięcie pełnej sprawności operacyjnej zapowiedziano na 31 października 2018 / Zdjęcie: Staff Sgt. William Newman, US Army

Cubic Corporation poinformowało, że należąca do niego spółka Cubic Global Defense (CGD) weszła w skład utworzonego przez Lockheed Martin konsorcjum, które zdobyło zamówienie o wartości 3,5 mld USD (11,5 mld zł) na realizację siedmioletniego programu utrzymania pomocy szkoleniowych, urządzeń, symulatorów i symulacji (Training Aids, Devices, Simulators and Simulations Maintenance Program — TADSS ATMP) dla US Army. Zamówienie udzielone przez inspektorat zaopatrzenia amerykańskich wojsk lądowych (Army Contracting Command) z siedzibą w Orlando i realizowane na zlecenie biura kierującego programem symulacji, szkoleń i oprzyrządowania (Program Executive Office for Simulation, Training and Instrumentation — PEO STRI) US Army dotyczy utrzymania ponad 300 tys. obiektów i instalacji na świecie, w tym poligonów strzeleckich i wyposażenia.

Cubic otrzyma zamówienia o wartości ponad 185 mln USD z możliwością rozszerzenia, których przedmiotem będzie utrzymanie platformy TADSS w obszarach elementów realnych, wirtualnych i konstruktywnych oraz gier (Live, Virtual, Constructive and Gaming — LVC-G) w wielu lokalizacjach. Pomoże to zapewnić gotowość bojową wojsk lądowych na terenie macierzystych jednostek oraz w ośrodkach szkolenia bojowego.

Przedsiębiorstwo będzie odpowiedzialne za globalne wsparcie 21 placówek zatrudniających ponad 500 osób, działających w 10 stanach i w trzech państwach. Program ATMP obejmie ponad 61 różnych typów pomocy szkoleniowych i urządzeń. Będą wśród nich rozwiązania Cubic, w tym m.in. laserowy symulator strzelecki MILES (Multiple Integrated Laser Engagement System) i przewoźny system ćwiczebny HITS (Home Station Instrumented Training System).

- Udział w zwycięskim konsorcjum razem z Lockheed Martinem to dla nas prawdziwy zaszczyt. Dostarczanie zintegrowanych, skutecznych rozwiązań szkoleniowych usprawniających działania operacyjne i zwiększających gotowość bojową jest podstawą naszej strategii NextTraining — powiedział Dave Buss, prezes spółki Cubic Global Defense. - Cieszymy się, że dzięki ścisłej współpracy z Lockheed Martinem i innymi partnerami uczestniczącymi w programie będziemy mogli zwiększać dostępność operacyjną platformy TADDS, która odgrywa newralgiczną rolę w szkoleniu żołnierzy U.S. Army na całym świecie - dodał.

- Jesteśmy dumni z zaufania, jakim amerykańskie wojska lądowe obdarzyły Lockheed Martin i Cubic w związku z realizacją programu ATMP — powiedziała Amy Gowder, dyrektor i wiceprezes działu rozwiązań szkoleniowych i logistycznych Lockheed Martin. - Dzięki wspólnej wiedzy i doświadczeniu wyróżniliśmy się na tle konkurencji, a teraz będziemy mogli zapewnić usługi nowej generacji utrzymania i serwisowania platformy TADSS - dodała.

Program ATMP umożliwia pracownikom obsługi technicznej korzystanie z urządzeń przenośnych, wyposażonych w zaawansowane technologie informacji zarządczej, do skutecznego, efektywnego monitorowania i serwisowania szerokiej gamy systemów szkoleniowych. Dzięki temu US Army zyska maksymalną świadomość operacyjną, a także będzie mogła podejmować przemyślane decyzje na podstawie dokładnych, kompletnych i aktualnych danych dostępnych na żądanie. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.