Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Eksportowy sukces Cobry

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 25 lutego 2009

Euro-Art International EWIV, poinformowała dzisiaj o podpisaniu umowy o dostawie 3 radarów rozpoznania artyleryjskiego COBRA, dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Francuska odmiana systemu COBRA. Do tej pory producent nie ujawnił danych, dotyczących charakterystyk zestawu. Podobnej klasy szwedzki radar Arthur, lokalizuje miejsce wystrzelenia i upadków pocisków artyleryjskich na dystansie od 2,5 do 40 km, z dokładnością do 2 m / Zdjęcie: Thales

Counter Battery Radars (COBRA) to radar pola walki, stworzony przez konsorcjum EADS Deutschland, francuską Thales Air Systems S.A., Thales UK i Lockheed Martina. Jest systemem z anteną ze skanowaniem fazowym.

W latach 2004-2007 konsorcjum dostarczyło 29 zestawów dla wojsk lądowych Francji (10 egz.), Niemiec (12) i Wielkiej Brytanii (7). Wartość całego kontraktu - łącznie z pakietem serwisowym - wyniosła 500 mln Euro.

Dwa lata temu powstała Euro-Art International EWIV, złożona z przedsiębiorstw: niemieckiego i francuskiego, dla realizowania kontraktów eksportowych, poza krajami UE. W 2005 COBRA przeszła szereg prób pustynnych w ZEA, konkurując z innymi, dostępnymi radarami rozpoznania artyleryjskiego. Według przedstawicieli Euro-Art, osiągnięte wówczas wyniki były zdecydowanie lepsze od zakładanych w specyfikacjach fabrycznych.

Podpisany z ZEA kontrakt dotyczy 3 systemów radarowych. Nie ujawniono jednak wartości umowy (można ją jednak szacować na kilkadziesiąt mln Euro), ani żadnych szczegółów technicznych. Nie wiadomo np., na jakim samochodzie zostanie zamontowany radar. Każdy z europejskich użytkowników wykorzystuje rodzime podwozia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.