Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-35C będą stacjonować w Iwakuni

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 03 kwietnia 2018

Jak dowiedział się dziennik Yomiuri Shimbun dowództwo US Navy planuje, że od 2021 wielozadaniowe samolot bojowe F-35C Lightning II będą stacjonowały w bazie US Marine Corps Iwakuni w Japonii. Wejdą one  w skład Carrier Air Wing Five (CVW-5), które jest przenoszone do Iwakuni z Naval Air Facility Atsugi. Obecnie w Iwakuni stacjonują także F-35B lotnictwa USMC (F-35B w demonstracji siły, 2017-08-31).
Amerykanie nie ujawnili, ile wyposażonych w F-35C eskadr ma stacjonować w Japonii / Zdjęcie: US Navy

F-35C będą stanowić wyposażenie niektórych z 4 eskadr myśliwsko-uderzeniowych CVW-5, eksploatujących obecnie samoloty wielozadaniowe F/A-18E/F Super Hornet. Zdaniem cytowanego przez Yomiuri Shimbun oficera US Navy CVW-5 otrzyma F-35C po 2021,  a wyposażone w nie eskadry będą bazować w Iwakuni. Oficer odmówił podania dokładnej liczby F-35C, które trafią do Japonii. Według wcześniej ujawnionych informacji, eskadra lotnictwa US Navy ma liczyć 10 F-35C (F-35C operują z Lincolna , 2018-03-28).

Oprócz nich w bazie Iwakuni będą stacjonować także samoloty transportowe  C-2A Greyhound. Docelowo do 2026 US Navy zamierza zastąpić wszystkie C-2A przez przemiennopłaty CMV-22B Osprey. Na razie jednak nie podjęto decyzji, w której bazie w Japonii będą stacjonowały CMV-22B. Według Yomiuri Shimbun najbardziej prawdopodobną lokalizacją jest właśnie Iwakuni (USN rozpocznie poszukiwania wraku C-2A, 2017-12-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.