Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

4 CN-235 i CN-212 dla państw Afryki

Przemysł lotniczy, Lotnictwo wojskowe, 14 kwietnia 2018

Podczas konferencji Forum Indonesia Afrika (IAF) 2018 na wyspie Bali indonezyjskie przedsiębiorstwo państwowe PT Dirgantara Indonesia (PTDI) zawarło porozumienie dotyczące dostawy do dwóch państw Afryki czterech samolotów CN-235-220 i CN-212-200. W transakcji pośredniczy AD Trade Belgium. Odbiorcami będą Senegal i Wybrzeże Kości Słoniowej.

Pierwszy fabrycznie nowy CN-235 zakupiony przez Senegal w czasie testów w grudniu 2016 / Zdjęcie: PTDI

Ostateczny kontrakt ma być podpisany latem br. Uzgodniona wartość kontraktu wynosi 75 mln USD. Na jego realizację przewidziano półtora roku od dnia podpisania.

Według ujawnionych informacji, Senegal ma otrzymać trzy samoloty patrolowe: jeden CN-235-220 МРА i dwa mniejsze CN-212-200 MSA Z kolei Wybrzeże Kości Słoniowej zamówiło wstępnie jeden wojskowy samolot transportowy CN-235-220M.

Senegal już wcześniej kupował samoloty PTDI. W 2010 i 2012 pozyskał dwa używane wcześniej przez indonezyjskie Merpati Nusantara Airlines CN-235-100, wyremontowane i zmodernizowane do standardu CN-235-220M. Jeden z nich otrzymała później Gwinea, a Senegal kupił fabrycznie nowy CN-235-220M. W sierpniu 2017 Senegal zamówił pierwszy CN-235-220 МРА. Wszystkie te transakcje odbywały się z udziałem AD Trade Belgium.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.