Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wypadek F-22A

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 15 kwietnia 2018

Portal The Drive poinformował o wypadku samolotu myśliwskiego stealth F-22A Raptor. Doszło do niego 13 kwietnia podczas startu z NAS (Naval Air Station) Fallon w zachodniej Newadzie w SZA. Podczas startu, gdy samolot poruszał się już z dużą prędkością, schowało się jego podwozie. Samolot zatrzymał się tuż przed końcem pasa ślizgając się spodem kadłuba.

Według dostępnych informacji, samolot uległ poważnym uszkodzeniom. Pilotowi nic poważnego się nie stało. Według wstępnych analiz, to błąd pilota spowodował wypadek.

To, że doszło do wypadku w NAS Fallon potwierdził przedstawiciel Joint Base Elmendorf-Richardson. Nie podał jednak szczegółów. Powiedział jedynie, że uszkodzenia samolotu są poważne, ale prawdopodobnie możliwe do naprawienia.

Podobny wypadek F-22A miał miejsce 31 maja 2012 w Tyndall AFB. Koszt naprawy samolotu oszacowano wówczas na 35 mln USD. Naprawa nie została jeszcze ukończona.

Uszkodzony samolot to myśliwiec stealth Lockheed Martin F-22A Raptor. Jego bazą jest Joint Base Elmendorf-Richardson koło Anchorage na Alasce.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.