Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jemen kupił rosyjskie uzbrojenie za miliard dolarów

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 lutego 2009

Pakiet kupiony przez Jemen zawiera samoloty MiG-29, czołgi T-72 i T-80 oraz transportery opancerzone BTR-80, systemy przeciwlotnicze, a także śmigłowce uderzeniowe Mi-24/35 i transportowe Mi-8/17.

Według agencji Saba, umowę podpisano w czasie wizyty w Moskwie jemeńskiego prezydenta Ali Abdullaha Saleha. W zamian za zakupy uzbrojenia Jemen oczekuje rosyjskich inwestycji w branży energetycznej i surowcowej. Kontrakt jest związany z redukcją części jemeńskich długów wobec FR.

Listę uzbrojenia uzupełnia sprzęt łączności i kutry do ochrony wybrzeża. Jemen chce je wykorzystywać do walki z przemytem i piratami. Od pewnego czasu pojawiają się spekulacje, że w Jemenie powstanie rosyjska baza morska. Jemen chce przeznaczyć na modernizację armii ok. 4 mld USD.

Według nieoficjalnych informacji Kommiersanta, zakupione przez Jemen uzbrojenie i sprzęt wojskowy są warte 1,2 mld USD. Lista zawiera m.in. 100 BTR-80A, 300 ciężarówek Kamaz i 50 moździerzy kal. 120 mm z amunicją - wartych łącznie 250 mln USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.