Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DSA 2018: Umowa offsetowa Grupy WB

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 kwietnia 2018

18 kwietnia reprezentująca Grupę WB spółka WBE Technologies podpisała z Ministerstwem Obrony Malezji i lokalnym producentem DRB-HICOM Defence Technologies Sdn. Bhd (DEFTECH) umowę offsetową dotyczącą współpracy w zakresie transferu technologii. Uroczyste podpisanie umowy zwieńczyło obecność Grupy WB na prestiżowych targach Defence Services Asia 2018, które odbywają się w dn. 16-19 kwietnia w Kuala Lumpur.

Przedstawiciele Grupy WB, ministerstwa obrony Malezji i przedsiębiorstwa DRB-HICOM Defence Technologies Sdn. Bhd podczas podpisania umowy o współpracy / Zdjęcie: Grupa WB

Umowa zakłada lokalne tworzenie i rozwój systemów ILS (Integrated Logistic Support) oraz MRO (Maintenance, Repair and Operations), a także rozwój projektów i technologii bezzałogowych statków latających w oparciu o własne rozwiązania przekazywane na rzecz partnerów malezyjskich.

- Malezja to rynek niezwykle atrakcyjny i chłonny w kontekście innowacyjnych technologii i rozwiązań dla sektora obronnego – powiedział Prezes WBE Technologies, Piotr Szymczak – Podpisanie umowy to nie tylko dostarczenie najbardziej zaawansowanych rozwiązań Grupy WB dla malezyjskiej armii, ale i dalszy rozwój polskiego eksportu krajowego w zakresie sprzętu wojskowego i stworzenie odpowiednich warunków dla sektorowej współpracy przemysłowo – technicznej w ramach współpracy między naszymi krajami - dodał.

- Cieszymy się z kontynuacji i rozwoju polsko-malezyjskiej współpracy z WBE Technologies – podsumował przedstawiciel malezyjskiej DEFTECH. – Systemy oferowane przez Grupę WB spisują się doskonale i dzięki wieloletniej niezawodnej współpracy mamy do nich zaufanie, które rośnie! - dodał.

- Jako przedstawiciele polskiego przemysłu obronnego bardzo się cieszymy, że polskie technologie obronne zyskują renomę i uznanie w świecie. Podpisana dzisiaj przez nas umowa jest kolejnym przykładem, że długoletnia i przemyślana strategia rozwoju w połączeniu ze współpracą z partnerami na lokalnym rynku, przynosi wymierne i korzystne efekty zarówno z punktu widzenia polskiej gospodarki jak i gospodarek naszych zagranicznych partnerów – podkreślił po podpisaniu umowy Prezes Grupy WB, Piotr Wojciechowski.

WB Electronics działa na rynku malezyjskim od blisko dziesięciu lat, oferując autorskie rozwiązania w zakresie systemów łączności wewnętrznej (system Fonet) oraz zewnętrznej (radiostacja osobista 35010 Radmor). Systemy te są przyjmowane do uzbrojenia armii malezyjskiej w ramach programu AV8 Gempita, który zakłada produkcję, wyposażenie i wdrożenie do eksploatacji 257 wozów bojowych w 12 wariantach wykonawczych, przeznaczonych na użytek m.in. oddziałów piechoty zmotoryzowanej. Systemy Grupy WB montowane są we wszystkich wariantach pojazdu.

WBE Technologies zajmuje się naprawami gwarancyjnymi, dostawami części zamiennych oraz systemów ILS. Spółka Grupy WB podejmuje również szeroko zakrojone działania marketingowe i sprzedażowe, od lat działając na rzecz modernizacji malezyjskiego sektora obronnego jako ważny technologiczny partner lokalnych sił zbrojnych. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.