Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejna Akcja Serce w GBLMW

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 19 kwietnia 2018

Dzisiaj w godzinach porannych załoga samolotu An-28TD z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej wykonała kolejne w br. zadanie transportu medycznego w ramach Akcji Serce.

Samolot An-28TD Bryza z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej startuje do kolejnej Akcji Serce / Zdjęcie: kmdr ppor. Marcin Braszak, BLMW

W godzinach nocnych z Kliniki Kardiologii i Transplantologii w Warszawie wyruszył, transportem kołowym, zespół lekarzy transplantologów, kierując się do jednego Trójmiejskich szpitali. W tym samym czasie zadanie transportu medycznego w ramach Akcji Serce przygotowywała już 43. Baza Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach.

Do zadania wytypowano samolot M28B Bryza (nr 1118). O 09:35 na pokład Bryzy, dowodzonej przez por. pil. Kamila Bajszczyka, weszli lekarze z pobranymi do przeszczepu organami. Start z Babich Dołów nastąpił o 09:35 i po godzinie lotu samolot lądował na lotnisku Okęcie, skąd natychmiast zespół transplantologów przemieścił się do oczekujących na organy pacjentów. Bryza wystartowała w drogę powrotną z Okęcia o 11:35, kończąc lot o 13:02 na lotnisku macierzystym w Babich Dołach.

Akcja Serce została zainicjowana w 1985, gdy kardiochirurg doc. Zbigniew Religa poprosił szefa Sztabu Generalnego WP o pomoc w dostarczeniu serca dla pacjenta, który czekał na transplantację w Zabrzu. Dzięki trwającej ponad 30 lat współpracy lotników i transplantologów udało się do tej pory uratować życie kilkuset ciężko chorym pacjentom (34 Akcje Serce w 2017, 2018-01-05).

Na podstawie informacji BLMW


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra