Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót Jean de Vienne z ostatniej misji

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 23 kwietnia 2018

Fregata ZOP Jean de Vienne powróciła do portu morskiego w Tulonie, kończąc ostatnią misję bojową w historii służby pod francuską banderą.

Jean de Vienne jest ostatnią z fregat ZOP typu Georges Leygues stacjonującą w Tulonie. Marynarka wojenna Francji ma wycofać okręt ze służby latem. Miejsce jednostek tego typoszeregu zajmują fregaty rakietowe typu Aquitaine / Zdjęcie: MO Francji

Fregata ZOP Jean de Vienne (D 643), typu Georges Leygues, powróciła do portu morskiego w Tulonie w ubiegłym tygodniu. Jednostka zakończyła tym samym misję bojową, którą przez cztery miesiące prowadziła na Morzu Śródziemnym i Oceanie Indyjskim.

Przez ostatnie cztery miesiące Jean de Vienne prowadził działania operacyjne samodzielnie oraz w ramach różnorodnych zespołów zadaniowych. Przez kilka tygodni francuska fregata operowała w składzie jednej z trzech grup zadaniowych (Combined Task Force 150, CTF-150), wchodzących w skład Combined Maritime Forces (CMF).

W tym czasie służący na niej marynarze dwukrotnie udaremnili przemyt narkotyków wodami Oceanu Indyjskiego, przejmując i niszcząc 4 t haszyszu i ponad 500 kg heroiny (Sukces Jean de Vienne na Morzu Arabskim, 2018-03-27). Podczas swojej misji Jean de Vienne współpracował z siłami morskimi państw sojuszniczych, w tym Australii, Cypru, Egiptu, Indii, Izraela, Libanu i USA.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.