Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HCSW dla Lockheed Martina

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 24 kwietnia 2018

18 kwietnia 2018 US Air Force zleciły Lockheed Martin Space z Huntsville hiperdźwiękowego pocisku lotniczego HCSW (Hypersonic Conventional Strike Weapon). Kontrakt ma być realizowany według schematu: indefinite-delivery/indefinite-quantity (niezdefiniowany pierwotnie zakres prac i nieokreślona liczba dostarczonych produktów). Kontrakt jest wart potencjalnie 928 mln USD. Konkurentami Lockheed Martina w walce o zamówienie USAF były Orbital ATK oraz zespół Raytheona z Boeingiem.

HCSW ma być zdolny do atakowania celów stacjonarnych i mobilnych. Pociski będą prawdopodobnie naprowadzane systemami bezwładnościowo-satelitarnymi i uzbrojone w głowice konwencjonalne / Rysunek: Lockheed Martin

Lockheed Martin ma zrealizować prace projektowe, przeprowadzić niezbędne badania, zbudować prototypy, zintegrować system i opracować niezbędną logistykę. System bojowy ma zostać zintegrowany z systemami samolotu – nosiciela. USAF będą finansować prace w miarę ich postępu.

Amerykański koncern pracuje także na innym podobnym programem – Air Launched Rapid Response Weapon (ARRW, kryptonim Arrow). Jest on projektowany w słynnych Skunk Works. Na 2019 USAF zaplanowały wydanie na programy HCSW i ARRW 258 mln USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.