Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe centrum szkoleniowe Wizz Aira

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 25 kwietnia 2018

Wizz Air, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosił plan otwarcia nowego centrum szkoleniowego do końca 2018. Obiekt będzie wyposażony w dwa nowe symulatory do pełnych lotów, jeden stały symulator bazowy, a także nowe urządzenia: ewakuacyjne i do treningu przeciwpożarowego.
Wizualizacja nowego centrum szkoleniowego Wizz Air / Rysunek: Wizz Air

Wizz odnotowuje silny wzrost w Europie na poziomie ponad 20% i ma w planach potrojenie liczby samolotów w swojej flocie w ciągu nadchodzącej dekady. Nowoczesny ośrodek pozwoli zwiększyć liczbę szkolonych pracowników do 100 osób dziennie, a w przyszłości do 250 przy zachowaniu najwyższych standardów.

Zlokalizowany pięć minut drogi od Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Ferenca Liszta w Budapeszcie, nowy ośrodek będzie największym lotniczym centrum szkoleniowym w regionie i jednym z najbardziej zaawansowanych w Europie Środkowo-Wschodniej, zbudowany w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania i według najwyższych ekologicznych standardów. Poza trzema symulatorami lotu i symulatorem kabiny, w obiekcie o powierzchni 3,8 km2 będzie 14 sal szkoleniowych, pomieszczenie biurowe, przestronny hol i miejsce do wspólnego odpoczynku. Warunki sprzyjają dalszemu powiększaniu obiektu o kolejne urządzenia i pomieszczenia.

- Do końca 2018 nasz międzynarodowy zespół będzie liczyć ponad 1000 przeszkolonych pilotów i 2000 członków załogi. Te liczby mogą się jeszcze potroić w ciągu następnych 10 lat. Nowy ośrodek zwiększy nasze możliwości szkolenia i zatrudnienia oraz zintensyfikuje nasze zaangażowanie w utrzymywanie najwyższych standardów wspierając tym samym rozwój przedsiębiorstwa – powiedział Diederik Pen, wiceprezes i dyrektor ds. operacyjnych w Wizz Air.

Dwa symulatory samolotu pasażerskiego A320 zostaną dostarczone przez CAE, światowego lidera w zakresie lotniczych rozwiązań szkoleniowych dla lotów pasażerskich. - Z dumą wspieramy Wizz Air w szkoleniu pilotów oraz wyposażamy linię w narzędzia niezbędne do przeprowadzania procesów doskonalenia zawodowego - powiedział Nick Leontidis, prezes CAE Group, Civil Aviation Training Solutions. - Cieszymy się z rozszerzenia naszej współpracy z Wizz Air i możliwości wspierania rozwoju linii – dodał. 


Drukuj Góra