Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Premiera książki Bagnety Wojska Polskiego 1918-1939

Historia, Imprezy branżowe, Wojska lądowe, Publikacje, 10 maja 2018

W trakcie Warszawskich Targów Książki, które w dn. 17-20 maja odbędą się na Stadionie Narodowym w Warszawie zapowiedziana jest oficjalna premiera książki Bagnety Wojska Polskiego 1918-1939. Wydarzenie rozpocznie się 20 maja o godzinie 14, na scenie B (przy biurze prasowym).

Premiera będzie okazją do spotkania z autorem książki, Januszem Jarosławskim i będzie połączona ze spotkaniem dla miłośników i sympatyków historii polskiej broni białej. W wydarzeniu wezmą udział aktorzy Paweł Deląg, Damian i Grzegorz Damięccy oraz Angelika Jarosławska, ambasador filmu Dywizjon 303, którzy będą czytać fragmenty książki. Przedstawiona zostanie także zapowiedź wydania Pamiętnika 100-lecia Lotnictwa Polskiego , który swą premierę będzie mieć w bieżącym roku, na 100-lecie lotnictwa polskiego.

Bagnety Wojska Polskiego 1918-1939 to 360-stronicowa publikacja wpisana w 100. rocznicę odzyskania przez nasz Kraj niepodległości, adresowana przede wszystkim do miłośników polskiej historii, kolekcjonerów broni białej oraz militariów. Autor przedstawia w niej historię, konstrukcję i oznakowanie bagnetów używanych w Wojsku Polskim w okresie międzywojennym.

Książka została bogato zilustrowana rysunkami, zdjęciami bagnetów, których jest ponad tysiąc oraz dokumentami z Centralnego Archiwum Wojskowego. Za sprawą fotografii z epoki – świadków minionych zdarzeń, może stanowić także miłą niespodziankę dla miłośników dawnego umundurowania.

Premiera książki w wersji angielskojęzycznej, mającej tytuł Bayonets of the Polish Army 1918-1939 , miała miejsce 29 kwietnia 2018 podczas targów Ciney Militaria 2018 – największych militarnych targów w Europie, odbywających się w Belgii na stoisku Army Books i VDM Heinz Nickel.

Janusz Jarosławski jest autorem uznanych w międzynarodowym środowisku wydań o broni białej i dawnej barwie, jak m.in.: Bagnety Krajów Skandynawskich (2017), Bayonets Swedish-Danish-Norwegian-Finnish (2017), Szabla Lekkiej Kawalerii wzór 1796 i jej pochodne (2016), The British Pattern 1796 Cavalry Sword And Other Derivatives (2016), Niemieckie Szable Bojowe 1742-1918 (2015), Deutsche Mannschaftssäbel (2015), German Cavalry & Artillery Swords (2015), Niemieckie Szable i Pałasze Paradne XVIII-XX wieku (2014), Szable Rosyjskie - ZSRR i Perskie (2014), German Swords XVIII-XX century (2014), Russian Swords - Collections Catalogue (2014), Szable Rosji i ZSRR (2013).

Publikację Bagnety Wojska Polskiego 1918-1939 wsparły patronatem: Magazyn Lotniczy Skrzydlata Polska, Magazyn Broń i Amunicja-Komandosi-Obrona Terytorialna, film Dywizjon 303 i Fundacja Pamięci Polskich Pilotów Walczących w Kraju i na Obczyźnie im. Dywizjonu 303.
GaleriaDrukuj Góra