Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powitanie Air France we Wrocławiu

Lotnictwo cywilne, Strategia i polityka, 28 maja 2018

W sobotę, 26 maja br. linie Air Fance zainaugurowały codzienne loty z Wrocławia na lotnisko im Charles’a de Gaulle’a w Paryżu.

W powitaniu pierwszego samolotu rejsowego z lotniska Charles’a de Gaulle'a uczestniczyli przedstawiciele władz wrocławskiego lotniska i Grupy Air France KLM

Zgodnie z rozkładem wyloty ze stolicy Francji odbywają się o godz. 9:45, a lądowania we Wrocławiu o 11:40. Starty ze stolicy Dolnego Śląska zaplanowano na godz. 12:15, a lądowania w Paryżu na 14:10.

Trasa obsługiwana jest przez linię-córkę Air France – HOP!, należącą do grupy Air France KLM, samolotami typu Embraer E170 z 68 miejscami w klasie ekonomicznej i 8 w klasie biznes.

Dla wrocławskiego lotniska to najważniejszy nowy kierunek w tym roku. Pasażerowie zyskują bezpośrednie połączenie na główne lotnisko w Paryżu i jeden z największych portów na świecie. Dzięki temu, planowanie podróży z Wrocławia nie tylko do Francji, ale też na trasach transkontynentalnych, staje się jeszcze wygodniejsze. Sukcesywny rozwój oferty połączeń sieciowych ma duży udział w tym, że Wrocław zajmuje coraz mocniejszą pozycję na lotniczej mapie Europy – powiedział prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś.

Globalna sieć połączeń francuskiego przewoźnika liczy obecnie aż 184 miasta w 81 krajach, a paryski port, który jest główną bazą Air France zajmuje 2. miejsce w Europie i 10. na świecie. W 2017 port obsłużył ponad 69 mln pasażerów. Z liniami Air France można polecieć z niego m.in. do: Bostonu, Detroit, Nowego Jorku, Waszyngtonu, Montrealu, Szanghaju, Santiago de Chile, Rio de Janeiro, Johannesburga, Seulu czy Tokio, a także na Mauritius lub Madagaskar, do Casablanki czy Lagos. Poza tym, na lotnisku można się bezpośrednio przesiąść na pociąg dużych prędkości TGV, kontynuując podróż m.in. do Marsylii, Bordeaux, Lyonu czy Tuluzy.

Nowy przewoźnik został powitany tradycyjnym salutem wodnym / Zdjęcia: Port Lotniczy Wrocław

Trwa ekspansja Grupy Air France KLM w Polsce. Po sukcesie nowych połączeń KLM z Krakowa i Gdańska uruchomionych w ciągu ostatnich trzech lat, widzimy jak duże jest zainteresowanie Polską ze strony zagranicznych turystów. Dlatego dziś otwieramy nową trasę z Wrocławia do Paryża, z uwagi na olbrzymi potencjał turystyczny i ekonomiczny regionu Dolnego Śląska. Dzięki nowemu bezpośredniemu połączeniu wrocławianie będą mogli w każdej chwili odwiedzić Paryż lub przez Paryż lecieć w odlegle rejony świata, korzystając z bogatej siatki połączeń Air France. Liczymy, że z nowego, codziennego rejsu ucieszą się zarówno turyści, którym oferta Air France otwiera wiele nowych możliwości, jak i pasażerowie biznesowi, którzy teraz mogą planować krótkie, wygodne podróże do Francji i do innych miast w Europie Zachodniej – powiedział dyrektor generalny sprzedaży Air France KLM w Polsce Frantisek Siling.

Air France to pierwsza w stolicy Dolnego Śląska sieciowa linia lotnicza spoza Star Alliance. Rejsy na główne lotnisko w Paryżu wzbogacają ofertę połączeń z Wrocławia do największych europejskich portów przesiadkowych: Zurychu (SWISS), Frankfurtu nad Menem i Monachium (Lufthansa), Kopenhagi (SAS), Warszawy (PLL LOT), Düsseldorfu (Eurowings – spółka należąca do Lufthansy ) i Tel Awiwu (PLL LOT). Linie Eurowings pod koniec marca br. uruchomiły połączenie do Stuttgartu.

W tegorocznym sezonie letnim linie lotnicze wprowadziły w sumie 10 nowych tras z Wrocławia, w tym 8 z nich przewoźnicy niskokosztowi. Linie Wizz Air wzbogaciły swoją siatkę o połączenia do Bari, Porto, Kutaisi, Bazylei-Miluzy i Göteborga, a Ryanair do Aten, Faro i Podgoricy. Linie Air France wprowadziły natomiast loty do Paryża, a Germanwings do Stuttgartu. Dodatkowo, w ofercie biur podróży w tegorocznym sezonie letnim znalazły się trzy nowości: Ateny, Izmir i tunezyjska wyspa Djerba.

Do tej pory linie Air France oferował loty z Polski jedynie z portu lotniczego im. Chopina w Warszawie. Po inauguracji trasy z Wrocławia, oferta Grupy Air France KLM z naszego kraju będzie wynosiła łącznie 82 loty tygodniowo. Oznacza to prawie dwukrotny wzrost liczby połączeń z/do Polski w ciągu ostatnich 3 lat.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda 
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.