Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Podwójny sukces HMAS Warramunga

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 30 maja 2018

Australijska fregata rakietowa HMAS Warramunga uczestniczyła w kolejnych dwóch operacjach antynarkotykowych na Morzu Arabskim.

HMAS Warramunga podczas akcji zatrzymania i przeszukania łodzi, na pokładzie której przemycano narkotyki / Zdjęcie: LSA Rhys Withers, MO Australii

W dn. 21-22 maja marynarze z fregaty rakietowej HMAS Warramunga (FFH 152), typu Aznac, dwukrotnie udaremnili przemyt narkotyków wodami Morza Arabskiego. Kontrabandę przechwycono w wyniku współpracy załogi morskiego śmigłowca morskiego MH-60R Romeo z drużyną abordażową, która zatrzymała i dokonała przeszukań dwóch łodzi idących wspomnianym akwenem.

W wyniku przeszukań żołnierzom udało się odnaleźć ładunek 6,2 t haszyszu o szacowanej wartości 315 mln AUD (881 mln zł). Ogółem, od rozpoczęcia misji bojowej w listopadzie ub.r. załoga HMAS Warramunga trzynaście razy udaremniała przemyt narkotyków wodami Oceanu Indyjskiego. W wyniku tych akcji Australijczykom udało się przejąć ok. 26 t haszyszu i 2 t kokainy o wartości 1,8 mld AUD (5 mld zł, Akcja HMAS Warramunga, 2018-05-22).

HMAS Warramunga prowadzi wspomniane działania w ramach jednej z trzech grup zadaniowych (Combined Task Force 150, CTF-150), wchodzących w skład Combined Maritime Forces (CMF). Do zadań australijskiej jednostki należy patrolowanie wybranych akwenów w celu przeciwdziałania przemytowi narkotyków, a także kontrola lokalnych szlaków żeglugowych i ochrona idących nimi statków. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.