Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Amazon poszukuje byłych żołnierzy

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 11 czerwca 2018

Umiejętność zarządzania zespołem, biegłość w prowadzeniu operacji i praca z nowoczesnymi technologiami, to cechy wyróżniające byłych wojskowych, które są szeroko cenione w wielu branżach – w tym w logistyce. Jednym z przedsiębiorstw obecnie poszukujących weteranów do pracy jest Amazon. Zatrudnienie w nowoczesnych centrach logistyki e-commerce umożliwi osobom, które z przejdą proces rekrutacji, rozwój kariery bazującej na doświadczeniu zdobytym w armii.

/ Ilustracja: Amazon

Amazon posiada szereg różnorodnych propozycji pracy dla byłych wojskowych. Specjalnie z myślą o nich powstał pięcioletni Program Liderów (Military Leaders Program). Jest on dedykowany byłym oficerom i starszym podoficerom z dużym doświadczeniem, którzy sprawdzili się w roli dowódcy, potrafią zarządzać zespołem, są zaznajomieni z prowadzeniem operacji logistycznych oraz pracą z nowoczesnymi technologami.

W jego ramach były wojskowy, który z sukcesem ukończy proces rekrutacji, na początek otrzyma stanowisko Area Managera w centrum logistyki e-commerce Amazon, a do jego zadań będzie należało prowadzenie zespołu ok. 50-100 pracowników. Kolejnym etapem, który następuje po ok. 6-12 miesiącach od rozpoczęcia pracy, jest awans na stanowisko Operations Managera – odpowiedzialnego m.in. za realizację projektów operacyjnych przedsiębiorstwa na poziomie ogólnokrajowym i międzynarodowym oraz zarządzającego ok. 200 osobami.

Po kolejnych dwóch latach znów otrzyma on możliwość promocji – tym razem na stanowisko Senior Operations Managera. Od tej pory będzie zarządzał połową centrum logistyki e-commerce Amazon. Pod koniec pięcioletniego okresu, najlepsi z nich obejmą stanowisko General Managera, czyli dyrektora całego centrum logistyki e-commerce, zatrudniającego od 3 do 5 tys. osób. Amazon ma także ciekawą ofertę dla osób z mniejszym stażem i niższym stopniem wojskowym.

Podchodzimy do każdego indywidualnie i patrzymy na jego dokonania. Poszukujemy ludzi do pracy na różnych poziomach. Szeregowy może dołączyć do nas jako pracownik poziomu początkowego, do którego zadań należy realizacja zamówień klientów Amazon, a następnie rozwinąć swoją karierę i awansować. Mamy również bezpośredni nabór na stanowiska specjalistyczne w różnych obszarach, do których należy m.in. inżynieria. Natomiast, jeżeli kandydat, były wojskowy, ma licencjat, może od razu ubiegać się o stanowisko Area Managera – powiedziała Gillian Russell, manager ds. rekrutacji w Amazon.

Byli wojskowi, którzy z sukcesem przejdą okres rekrutacji, otrzymają pracę w jednym z pięciu centrów logistyki e-commerce Amazon w Polsce, które znajdują się we Wrocławiu, Poznaniu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz Sosnowcu. Spółka zapewni im także konkurencyjne wynagrodzenie i atrakcyjne benefity.

O tym jak ważna jest aktywizacja żołnierzy, którzy zakończyli służbę, mówił Daniel Grzelak, Dyrektor Centralnego Ośrodka Aktywizacji Zawodowej. Współpraca z osobami, które były wcześniej związane zawodowo z wojskiem może być źródłem korzyści zarówno dla pracownika, jak i dla pracodawcy. Żołnierze, którzy przestają pełnić służbę, to osoby dobrze zorganizowane i nastawione na efektywne działanie. Ich potencjał jest bardzo duży, ale nie zawsze jest to zauważane przez kolejnych pracodawców. Specjalne programy oferowane przez Amazon dają szansę żołnierzom na odnalezienie się w cywilnym środowisku, rozwój nowych kompetencji oraz kontynuację drogi zawodowej – dodał Grzelak.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.