Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa Mi-17 w Bułgarii

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 12 czerwca 2018

Wczoraj wieczorem z bazy Krumovo pod Płowdiw na południu Bułgarii do rutynowego lotu treningowego wystartował śmigłowiec wielozadaniowy Mi-17. Na jego pokładzie znajdowało się 3 żołnierzy. Tuż po starcie, ok. 20:30 czasu lokalnego, śmigłowiec spadł z ok. 50 metrów na ziemię i rozbił się.

Wrak rozbitego w bazie Krumovo bułgarskiego śmigłowca Mi-17 / Zdjęcie: btvnovinite

Gdy do wraku dotarli ratownicy, okazało się, że dwaj członkowie załogi – piloci, 48-letni kpt. Plamen Pantiliejew (z nalotem 600 h) i 45-letni Stojan Niedielcziew (nalot – 500 h) – zginęli na miejscu. Trzeciego, w stanie ciężkim, odwieziono do szpitala. To technik pokładowy – Aleksiej Kamienow. Ma połamane nogi i żebra.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Za najbardziej prawdopodobną wskazuje się awarię techniczną. Nie można też wykluczyć błędu pilota.

Rozbity śmigłowiec to wielozadaniowy Mil Mi-17. Należał do 44. pułku śmigłowcowego. Stacjonował w 24. bazie śmigłowców w Krumovo – wojskowej części portu lotniczego pod Płowdiw.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.