Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Eurosatory 2018: Estonia kupuje kolejne Mistrale

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 13 czerwca 2018

W trakcie wystawy Eurosatory Estonia podpisała z MBDA umowę zakupu dodatkowych zestawów OP bliskiego zasięgu Mistral. Rząd w Tallinie nabędzie pociski ziemia-powietrze i przenośne wyrzutnie, trenażery i urządzenia symulacyjne oraz wyposażenie niezbędne do obsługi technicznej zestawów. Strony reprezentowali płk Rauno Sirk, dyrektor Estońskiego Centrum Inwestycji Obronnych (ECDI) i Didier Philippe, wiceprezes MBDA ds. państw NATO. Kontrakt jest wart 50 mln euro (ok. 214 mln zł). Pierwsze zestawy zostaną dostarczone Estończykom w 2020.

Umowę zakupu Mistrali 3 dla Estonii podpisali płk Rauno Sirk, dyrektor Estońskiego Centrum Inwestycji Obronnych (ECDI) i Didier Philippe, wiceprezes MBDA ds. państw NATO / Zdjęcie: MBDA

Umowa przewiduje również opcjonalne nabycie dodatkowych pocisków, wtedy jej wartość mogłaby sięgnąć 100 mln euro. Nabycie dodatkowych pocisków Mistral 3 jest jednym z naszych głównych celów. To również jedna z najważniejszych i krytycznych inwestycji w naszą obronność na nadchodzące lata, obok broni automatycznej i haubic K9 Thunder – stwierdził płk Sirk.

Pociski Mistral są w wyposażeniu Sił Zbrojnych Estonii od 2009. Obowiązujący nadal kontrakt już raz został odnowiony, a ostatnie pociski zamówione w jego ramach Estonia otrzyma w 2019. Umowę odnowiliśmy, aby zapewnić ciągłość dostaw po 2019 – dodał płk Sirk.

To trzecia umowa z naszymi partnerami z Estonii. Stanowi potwierdzenie zaufania ze strony tego kraju do produktów MBDA, w szczególności do pocisków Mistral najnowszej generacji. Interpretujemy to jako oznakę pewności ze strony estońskich sił zbrojnych, co do naszych zdolności do budowania długofalowych relacji z państwami będącymi naszymi klientami – stwierdził Didier Philippe.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.