Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Eurosatory 2018: Nowe wersje TBM 910/930

Imprezy branżowe, Lotnictwo cywilne, Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 13 czerwca 2018

Podczas trwającej w Paryżu wystawy Eurosatory francuska spółka Daher zaoferowała nowe wersje samolotów dyspozycyjnych TBM 910/930, przeznaczone do zadań wywiadowczych, rozpoznania i obserwacji. Będą one wyposażone w dwa węzły podwieszeń pod skrzydłami z przyłączami instalacji elektrycznej, które umożliwiają wyposażenie samolotu w różne czujniki i aparaty wielkoformatowe.

Wizualizacja nowej wersji TBM 910/930 / Ilustracja: Daher

Producent przeprowadził już pierwsze próby w locie, z aparatem o masie 50 kg, które potwierdziły, że rozpoznawczy TBM zachowuje wszystkie właściwości pilotażowe i manewrowość samolotu dyspozycyjnego. Według przedstawicieli Dahera długotrwałość lotu TBM ISR wynosi ponad 6 h (TBM 930 dookoła świata, 2017-12-28).

Oprócz misji fotograficznych TBM 910 / TBM 930 ISR może wykonywać zadania obserwacyjne z użyciem głowicy optoelektronicznej chowanej w kadłubie, a także radaru z syntetyczną aperturą / wskaźnika naziemnych celów ruchomych (SAR/GMTI), układu przechwytywania transmisji radiowych i urządzeń łączności kodowanej. W kabinie, za fotelami załogi, można zabudować konsolę dla operatora urządzeń, nadzorującego sytuację taktyczną.

Nowa wersja TBM ISR to szybki samolot zdolny do operowania w każdych warunkach atmosferycznych, przeznaczony do obserwacji i fotografii lotniczej. Oferujemy go jako alternatywę albo uzupełnienie bezzałogowych statków latających klasy MALE i ciężkich samolotów wywiadowczych – powiedział Nicolas Chabbert, dyrektor działu samolotów biznesowych Dahera.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.