Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Inauguracyjny lot Emirates do Stansted

Lotnictwo cywilne, 13 czerwca 2018

Linie Emirates zainaugurowały nowe, codzienne połączenie z Dubaju do Londynu-Stansted. Boeing 777-300ER arabskiego przewoźnika wylądował na lotnisku Stansted 9 czerwca tuż przed godziną 14.00 czasu lokalnego.

Londyn-Stansted jest siódmym lotniskiem w Wielkiej Brytanii obsługiwanym przez linie Emirates / Zdjęcie: Emirates

Tym samym Londyn-Stansted został siódmym kierunkiem w Wielkiej Brytanii obsługiwanym przez Emirates. Jednocześnie liczba codziennych połączeń między Dubajem a trzema różnymi portami lotniczymi w Londynie wzrosła do 10, a Stansted dołączył do Gatwick i Heathrow. Nowy kierunek jest zarazem siódmym lotniskiem w Wielkiej Brytanii obsługiwanym przez linie Emirates. Już w październiku dołączy do nich Edynburg. Pozostałe lotniska to Londyn-Heathrow, Londyn-Gatwick, Birmingham, Newcastle, Manchester i Glasgow.

Samolotem używanym na nowej trasie jest Boeing 777-300ER Emirates w konfiguracji trzyklasowej, w którym znalazły się najnowocześniejsze, całkowicie zamknięte prywatne kabiny w klasie pierwszej oraz odnowione kabiny w klasie biznes i ekonomicznej. Drzwi przesuwne od podłogi do sufitu i eleganckie elementy wystroju nadają kabinom Emirates nowy wymiar luksusu i prywatności. We wszystkich kabinach pojawiły się także nowe fotele i unowocześnione systemy rozrywki pokładowej. Przewoźnik zaprezentował swoją nową ofertę na targach Dubai Air Show w 2017. Teraz pasażerowie będą mogli ją wypróbować po raz pierwszy na trasie do Wielkiej Brytanii (Samoloty Emirates bez okien?, 2018-06-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.