Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Eurosatory2018: Debiut Conceptu

Imprezy branżowe, Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 14 czerwca 2018

Konsorcjum Conceptu i Polskiego Holdingu Obronnego zaprezentowało w Paryżu ofertę samochodów taktycznych dla wojsk lądowych.

Lekki Pojazd Uderzeniowy Wirus 4 jest jednym z samochodów Conceptu prezentowanych na Eurosatory 2018. Producent z Bielsko-Białej debiutuje na paryskiej imprezie

Na stoisku Conceptu/PHO wystawiono m.in. Lekki Pojazd Uderzeniowy Wirus 4 w jego najnowszej odmianie. Do 2022 Wojsko Polskie ma odebrać 118 Wirusów w odmianie pojazdu dalekiego rozpoznania w ramach programu Żmija (Rozstrzygnięto przetarg na Żmije, 2017-07-27). Ta sama konstrukcja oferowana jest również w przetargu na samochody wysokiej mobilności dla wojsk aeromobilnych (Pojazdy dla Wojsk Aeromobilnych, 2017-07-26).

Producent z Bielsko-Białej zaprezentował również w Paryżu lekki taktyczny pojazd wielozadaniowy Dino w odmianie opancerzonej i nieopancerzonej. Pierwsza z nich, LTMPV DINO 519 4X4, została zmodyfikowana w porównaniu do wozu prezentowanego podczas zeszłorocznego MSPO. Główne zmiany dotknęły kabiny, która została obniżona o ok. 25 cm, co jednocześnie przełożyło się na zwiększenie ładowności samochodu o ok. 200 kg.

Konsorcjum Concept/PHO jako jedyne złożyło ofertę w anulowanym przetargu na nowe samochody ciężarowo-osobowe wysokiej mobilności, pk. Mustang, wystawiając w konkursie wspomniane wozy Dino (Tuzin ofert na Mustanga, 2017-09-20. Partnerzy najprawdopodobniej wezmą również udział w kolejnym postępowaniu na tego typu pojazdy, które powinno zostać uruchomione przez Inspektorat Uzbrojenia w najbliższych tygodniach.

- Polski Holding Obronny nawiązał współpracę ze spółką Concept w 2012. Rozpoczęliśmy ją od opracowania lekkiego pojazdu dalekiego rozpoznania, którego nie było w ofercie polskiego przemysłu obronnego. Tak powstał pojazd LPU Wirus. Współpraca okazała się sukcesem, bo w 2017 nasze konsorcjum podpisało umowę z Inspektoratem Uzbrojenia na dostawy 118 pojazdów w programie o kryptonimie Żmija. Mogę powiedzieć, od tego momentu razem budujemy zdolności rozpoznawcze polskiej armii. Dziś na targach Eurosatory w Paryżu wspólnie prezentujemy kolejny pojazd wysokiej mobilności DINO. Liczymy, że znajdzie uznanie nie tylko polskich odbiorców, ale też klienta zagranicznego – powiedział Kazimierz Murawski, Prezes PHO. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.