Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

65 lat Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych

Imprezy branżowe, Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 14 czerwca 2018

Kulminacyjnym momentem uroczystych obchodów 65-lecia warszawskiego Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych w piątek 15 czerwca 2018 będzie wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowego gmachu – Centrum Nowoczesnych Konstrukcji Lotniczych (Nowe bezzałogowce dla WSOSP, 2016-11-04, Air Fair 2014: Nowy bezzałogowiec z ITWL, 2014-05-31).

Tak wyglądać będzie nowy przyszły gmach zaawansowanych technologii ITWL – Centrum Nowoczesnych Konstrukcji Lotniczych / Zdjęcia: Wojciech Łuczak

W siedzibie ITWL przy ul Księcia Bolesława w Warszawie zgromadzeni goście będą mogli się po raz pierwszy zapoznać z makietą nowego odrzutowego samolotu szkolno-bojowego opatrzonego roboczą nazwą Grot 2 (nawiązująca do konstrukcji legendarnego inż. Tadeusza Sołtyka TS-16 Grot – dobrze zapowiadającej się maszyny naddźwiękowej z lat 60. XX wieku, skasowanej decyzją polityczną), który od jakiegoś czasu projektowany jest przez Instytut jako jego własne autorskie przedsięwzięcie.

Konstruktorem prowadzącym Grota 2 jest prof. Krzysztof Kubryński  - wybitny polski aerodynamik – specjalista metodyki trójwymiarowego projektowania i modelowania aerodynamicznego, m. in. twórca układów skrzydeł wyczynowych szybowców Diana. O realizację projektu Grota 2 i doprowadzenie przedsięwzięcia do fazy prototypu i jego oblatania zabiega z ogromnym uporem od lat dyrektor ITWL – prof. Ryszard Szczepanik.

Agencja Lotnicza Altair jako pierwsza zapoznała się z makietą przedniej części kadłuba Grota 2 i jego kabiny, w której zasiąść będą mogli podczas uroczystości 65 ITWL wojskowi i decydenci polityczni. Obok pokazane zostanie ewentualne wyposażenie elektroniczne Grota 2 – projektowane od początku jako zintegrowany system systemów awionicznych. 




Galeria



Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.