Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Bamboo Airways kupują Dreamlinery

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 27 czerwca 2018

Boeing i Bamboo Airways ogłosiły dzisiaj zobowiązanie zakupu do 20 samolotów 787-9 Dreamliner. Wartość transakcji to 5,6 mld USD (ok. 20,8 mld zł), według aktualnych cen katalogowych.

Boeing 787-9 Dreamliner w barwach Bamboo Airways / Ilustracja: Bamboo Airways

Ceremonia podpisania dokumentu odbyła się 25 czerwca w Waszyngtonie, w biurze amerykańskiej Izby Handlowej. Jej świadkami był wicepremier Wietnamu Vuong Dinh Hue i Nazak Nikakhtar, zastępca sekretarza ds. przemysłu i analiz, Administracji Handlu Międzynarodowego amerykańskiego Departamentu Handlu.

W ramach umowy Bamboo Airways złożyły w połowie czerwca depozyt, w celu zarezerwowania 20 samolotów, które zgodnie z planem mają zostać dostarczone od kwietnia 2020 do 2021. Przedstawiciele wietnamskiego towarzystwa prowadzą rozmowy z Boeingiem w sprawie odebrania pierwszych samolotów już w 2019 i skierowania ich do obsługi połączeń dalekodystansowych z Hanoi, m.in. do Berlina i Paryża.

Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem nowych Dreamlinerów do naszej floty, przygotowując się do uruchomienia dalekodystansowych operacji międzynarodowych. Naszą długoterminową wizją jest połączenie Wietnamu z kluczowymi rynkami w Azji, Europie i Ameryce Północnej – powiedział Trinh Van Quyet, prezes FLC Group, właściciela Bamboo Airways.

Cieszymy się, mogąc powitać Bamboo Airways w rodzinie Boeinga i cieszymy się, że Bamboo dołącza do rosnącej grupy linii lotniczych latających Dreamlinerami. Jesteśmy przekonani, że Boeing 787 pomoże uruchomić dalekodystansowe operacje Bamboo i będzie podstawą ich sukcesu przez wiele lat – dodał Dinesh Keskar, starszy wiceprezes Boeing Commercial Airplanes ds. sprzedaży w rejonie Azji i Pacyfiku i w Indiach.

Bamboo Airways to linie lotnicze, które planują rozpoczęcie lotów komercyjnych w 2019 z Hanoi. Przewoźnik planuje zaoferować loty na terenie Wietnamu, a następnie na innych rynkach Azji Północno-Wschodniej (ChRL, Republika Korei i Japonia). Bamboo podpisały także memorandum o porozumieniu w sprawie zakupu 24 Airbusów A321neo.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.