Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa spółka w Grupie WB

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 28 czerwca 2018

Do rodziny spółek Grupy WB dołączyła warszawska Polcam – lider na rynku producentów urządzeń radarowych do pomiaru prędkości i automatycznego mandatowania.

Rodzina spółek Grupy WB powiększyła się o Polcam, przedsiębiorstwo które będzie odpowiadać za produkcję i rozwój nowoczesnych urządzeń optoelektronicznych i radarowych systemów pomiaru prędkości / Rysunek: Grupa WB

Włączenie warszawskiej spółki w skład grupy kapitałowej WB jest kontynuacją przyjętej wiele lat temu strategii rozwoju biznesu, polegającej na zwiększeniu synergii kompetencji poszczególnych spółek tworzących największą polską grupę kapitałową, która działa w sektorze nowoczesnych technologii i inwestuje w rozwój polskich przedsiębiorstw. Polcam sprzedaje 75% swoich produktów na rynki eksportowe.

Jest to kolejny krok Grupy WB w kierunku ekspansji na rynki cywilne. Spółka Polcam będzie specjalizować się w produkcji i rozwoju nowoczesnych urządzeń optoelektronicznych i radarowych systemów pomiaru prędkości. Umożliwi to Grupie WB oferowanie służbom porządku publicznego kompleksowych rozwiązań zwiększających poziom bezpieczeństwa publicznego.

- Założyliśmy Polcam 11 lat temu i jako pierwsi produkowaliśmy i produkujemy rejestratory cyfrowe dla służb mundurowych – powiedział Krystian Kaczyński, prezes spółki. – Jednak naszym głównym celem była od zawsze ekspansja zagraniczna, dlatego bardzo się cieszę z dołączenia do grona spółek Grupy WB i nie mogę się doczekać współpracy – dodał. 

Na podstawie informacji Grupy WB


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.