Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Francuska baza w Abu Dhabi

Strategia i polityka, 16 marca 2009

Według arabskich mediów, w maju zostanie oficjalnie otworzona francuska baza wojskowa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Będzie to pierwsza instalacja militarna tego kraju w rejonie Cieśniny Ormuz.

Otwarcia bazy ma dokonać prezydent Francji, Nicolas Sarkozy. Będzie to wykonanie ubiegłorocznej umowy, podpisanej z najbardziej zasobnych z 7 emiratów, Abu Dhabi.

Dzięki ulokowaniu 400-500 żołnierzy, marynarzy i lotników, Paryż zyska możliwość militarnego oddziaływania na cieśninę, przez którą transportowana jest ropa naftowa, stanowiąca 40% wartości handlu międzynarodowego tym towarem.

Francja jest jednym z głównych dostawców uzbrojenia i sprzętu wojskowego dla ZEA. Ma także z tym państwem podpisane porozumienie wojskowe, obowiązujące od 1995.

Do tej pory Francuzi byli obecni militarnie głównie w Afryce, gdzie - w stałych bazach w Dżibuti, Dakarze (Senegal) i Libreville (Gabon) oraz w ramach międzynarodowych sił pokojowych, w tym w Czadzie - stacjonuje 12-15 tys. żołnierzy.


Drukuj Góra