Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Umowa na śmigłowce Airbusa dla Ukrainy

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 17 lipca 2018

Airbus Helicopters i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy podpisały umowę na 55 śmigłowców.

Umowa na zakup 55 cywilnych śmigłowców Airbus Helicopters podpisana w Kijowie 14 lipca w obecności Arsena Avakova, Ministra Spraw Wewnętrznych Republiki Ukrainy (z tyłu, pierwszy od prawej) oraz Bruno Evena (przy stole, pierwszy od lewej), prezesa Airbus Helicopters / Zdjęcie: Airbus Helicopters

Po zawarciu przez Francję i Ukrainę międzyrządowej umowy 8 czerwca, Airbus Helicopters podpisał umowę z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Ukrainy na zakup 55 cywilnych śmigłowców przeznaczonych do poszukiwania i ratownictwa (SAR), dla służb publicznych i misji ratowniczych (EMS) w kraju. Zamówienie dotyczy 21 rekonfigurowanych śmigłowców H225, 10 nowych H145 oraz 24 H125. Kontrakt, który przewiduje również utworzenie lokalnego centrum szkoleniowo-serwisowego, został podpisany w Kijowie 14 lipca w obecności Arsena Avakova, Ministra Spraw Wewnętrznych Republiki Ukrainy oraz Bruno Evena, prezesa Airbus Helicopters (Ukraina kupuje śmigłowce Airbusa, 2018-03-26).

Zamówiony przez Ukrainę ciężki dwusilnikowy śmigłowiec H225, do którego państwo francuskie ma obecnie prawa własnościowe, zostanie ponownie wykorzystany po dostosowaniu go do misji służb publicznych i poszukiwawczo-ratowniczych. Cechami H225 są m.in.: sekwencja startu trwająca krócej niż 5 min., możliwości lotów dalekiego zasięgu z dodatkowymi zbiornikami paliwa, światowej sławy autopilot czy możliwość prowadzenia operacji SAR na wysokich pułapach. Pierwsze śmigłowce H225 wylądują w Kijowie przed końcem 2018.

Airbus H145 to najnowszy członek dwusilnikowej gamy wiropłatów klasy 4-tonowej i światowy lider w segmencie lotów ratowniczych i misjach porządku publicznego. Charakteryzuje go wszechstronność użycia i możliwość zmiany rodzaju wykonywanej misji w czasie lotu, szczególnie w gorących warunkach atmosferycznych i na dużych wysokościach.

Lekki śmigłowiec jednosilnikowy H125 zdobył reputację wielozadaniowego konia roboczego. Śmigłowiec dysponuje nową, płaską podłogą, może być szybko i łatwo rekonfigurowany do różnych misji, w tym prac w powietrzu, gaszenia pożarów, egzekwowania prawa, poszukiwania i ratownictwa oraz transportu pasażerskiego. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.