Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

FIA 2018: Centrum szkolenia Leonardo

Imprezy branżowe, Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 18 lipca 2018

Dyrektor generalny Leonardo, Alessandro Profumo i Szef Sztabu Aeronautica Militare (wojsk lotniczych Włoch) gen. Enzo Vecciarelli podpisali w Farnborough umowę o współpracy, na mocy której w bazie Lecce-Galatina utworzone będzie międzynarodowe centrum szkolenia pilotów.

Umowę o utworzeniu w bazie Lecce-Galatina nowego międzynarodowego centrum szkolenia pilotów wojskowych podpisali dyrektor generalny Leonardo Alessandro Profumo i Szef Sztabu Aeronautica Militare gen. Enzo Vecciarelli. W ceremonii udział wzięła także minister obrony Włoch Elisabetta Trenta / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Placówka zapewni dalszy rozwój i internacjonalizację programu szkolenia, realizowanego przez personel 61° Stormo (Skrzydła) AMI, przy jednoczesnym zwiększeniu jego zdolności i zakresu rozwiązań szkoleniowych oferowanych klientom. Jednocześnie od 2019 flota centrum powiększy się o 4 samoloty szkolenia zaawansowanego M-346, nowe systemy i nowe usługi, których dostawcami będą Babcock i CAE. W placówce mają szkolić się piloci AMI i wojsk lotniczych z innych krajów. Od 2021 kursy odbywać się będą w nowych pomieszczeniach.

Zgodnie z ogłoszonym niedawno planem i dzięki umowie z włoskimi wojskami lotniczymi, oficjalnie wchodzimy na rynek szkolenia pilotów samolotów bojowych. Międzynarodowe centrum szkolenia pilotów bazuje na współpracy między Leonardo a włoskimi wojskami lotniczymi, a wynikające z tego synergie pozwolą nam wykorzystać nowe możliwości rynkowe i rozwijać współpracę międzynarodową. Planujemy rozwinąć model biznesowy, wprowadzając także szkolenie pilotów śmigłowców i operatorów bezzałogowych statków latających - powiedział Alessandro Profumo.

Inicjatywa ta jest wynikiem naszej chęci połączenia, aby uzyskać efekt synergii z korzyścią dla narodu. Włoskie wojska lotnicze będą zwiększać swoje zaangażowanie w dziedzinie szkolenia zaawansowanego, rozwijając nowy model współpracy z Leonardo. Realizowane obecnie programy szkoleniowe będą korzystać z nowych zasobów, w tym nowych samolotów szkolnych dostarczonych przez Leonardo. To zmaksymalizuje jakość naszego szkolenia pilotów wojskowych, którzy będą latać samolotami bojowymi czwartej i piątej generacji. [Centrum] sprosta także rosnącemu zapotrzebowaniu na szkolenie partnerów międzynarodowych - dodał gen. Vecciarelli.

Docelowo w nowym centrum szkolonych ma co roku być 80 pilotów wojskowych, którzy zasiądą za sterami nowoczesnych wielozadaniowych samolotów bojowych. Kadrę stanowić ma 45 instruktorów (25 z AMI i 20 z innych krajów), którzy będą mieli do dyspozycji 22 samoloty M-346.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.