Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Hackaton w Instytucie Lotnictwa

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 01 sierpnia 2018

12 października, podczas 9. Nocy w Instytucie Lotnictwa, odbędzie się EDC Hackathon 2018 – Flight Simulator. W trakcie 24 godzin przy kawie, pizzy i zimnych napojach zespoły złożone z software’owców i hardware’owców wspólnie podejmą się nietypowego wyzwania z obszaru programowania, awioniki i gier komputerowych.

/ Zdjęcie: EDC

Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie elementów wyposażenia kabiny załogi samolotu lekkiego, zaprogramowanie go oraz zsynchronizowanie w czasie rzeczywistym z symulatorem lotów X-Plane 11 Flight Simulator. Na koniec każdy z zespołów powinien być w stanie wykonać wirtualny lot Cessną 172SP używając stworzonego przez siebie wyposażenia kabiny.

EDC Hackathon 2018 – Flight Simulator skierowany jest do ludzi zainteresowanych systemami wbudowanymi, programowaniem, symulatorami oraz majsterkowaniem. Organizatorzy czekają na osoby, które lubią szukać rozwiązań i pracować w zespole. W każdym zespole powinna znajdować się co najmniej jedna osoba dysponująca doświadczeniem w C++, Pythonie lub innym narzędziu programistycznym dostępnym w standardzie systemu Raspbian.

Każdy uczestnik EDC Hackathon 2018 – Flight Simulator wróci do domu ze specjalnym tematycznym upominkiem. Dodatkowo, dla członków trzech najlepszych zespołów przewidziane są profesjonalne, awioniczne zestawy gamingowe!

Zapisy uczestników EDC Hackathon 2018 – Flight Simulator trwają do 1 września 2018, na stronie edc.pl/hackathon.

Na podstawie informacji EDC


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.