Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Certyfikat dla 90-miejscowego Q400

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 02 sierpnia 2018

Ministerstwo Transportu Kanady wydało Certyfikat Typu dla turbośmigłowego samolotu komunikacji regionalnej Bombardier Q400, przystosowanego do przewozu 90 pasażerów. Kanadyjscy inżynierowie zwiększyli pojemność samolotu (klasyczny Q400 może przewieźć 78 osób), przesuwając tylną wręgę wzmocnioną i zastępując boczne drzwi bagażowe na prawej burcie drzwiami pasażerskimi.

SpiceJet eksploatują obecnie 23 Q400 w konfiguracji przystosowanej do przewozu 78 pasażerów. Pierwsze 90-miejscowe Q400 mają trafić do floty indyjskiego przewoźnika jeszcze w tym roku / Zdjęcie: Bombardier

Pierwszym nabywcą 90-miejscowych Q400 jest indyjskie niskokosztowe towarzystwo SpiceJet, które we wrześniu 2017 zawarło z Bombardierem umowę zakupu 25 samolotów tego typu, z prawem nabycia 25 kolejnych, z fotelami zabudowanymi w odległości 28 cali między rzędami. SpiceJet eksploatują obecnie 23 Q400 w konfiguracji przystosowanej do przewozu 78 pasażerów. Pierwsze Q400 o zwiększonej pojemności mają trafić do floty przewoźnika jeszcze w tym roku (SpiceJet kupują Q400, 2017-09-29).  

Wraz ze wzrostem liczby pasażerów przypadających na lot na rynku samolotów turbośmigłowych, z przyjemnością oferujemy naszym klientom konfigurację o większej pojemności i 15 % niższym koszcie pasażerokilometra w porównaniu do standardowego Q400, co zaowocuje zwiększeniem rentowności przewozów lotniczych. Ten przełomowy certyfikat ponownie pokazuje wyjątkową wszechstronność Q400 i nasze stałe zaangażowanie w ewolucję samolotu – powiedział szef programu Q Series Todd Young.

90-miejscowa konfiguracja to ostatni krok w staraniach Bombardiera zmierzających do poprawy ekonomiki Q400. Inne planowane udoskonalenia obejmują zwiększenie masy ładunku użytecznego o 907 kg oraz wydłużenie okresów między przeglądami typu A i C z 600/6000 do odpowiednio 800/8000 h lotu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.