Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Gujańscy piloci przeszkoleni w ChRL

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Ludzie, 06 sierpnia 2018

Dwaj piloci Guyana Defence Force (GDF, sił obronnych Gujany), podporucznicy Steffon Cameron i Teffurn James zakończyli szkolenie oficerskie na Uniwersytecie Wojsk Lotniczych Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej w Changchun. Amerykanie zdobyli tytuł inżyniera-pilota, a także bakalaureat w dziedzinie nauk wojskowych.

Podporucznicy Cameron i James podczas studiów w ChRL / Zdjęcie: GDF

Jak podały GDF, oficerowie odbyli kilka wycieczek edukacyjnych i wizyt w różnych miastach w ChRL, zapoznając się z chińskimi zwyczajami, kulturą, stylem życia i wartościami społecznymi. Jednym z warunków ukończenia studiów było zaliczenie egzaminu z języka mandaryńskiego.

Pięcioletni program studiów miał na celu rozwój młodych oficerów poprzez zdobywanie wiedzy i umiejętności dowodzenia. Porucznicy Cameron i James wylatali także ponad 80 h lotu za sterami samolotu szkolnego z napędem tłokowym Hongdu PT-6 i 91 godzin w kabinie szkolnego odrzutowca Hongdu JL-8. Razem z Gujańczykami na uniwersytecie w Changchun studiowali także oficerowie z Kambodży, Afganistanu, Kazachstanu, Laosu, Namibii, Zambii i Zimbabwe.

Flota lotnictwa GDF składa się obecnie z dwóch samolotów transportowych: Short SC-7 Skyvan 3M i Harbin Y-12 oraz pary Belli 206B Jet Ranger i jednego Bella 412. Być może ukończenie szkolenia pilotów myśliwskich przez poruczników Camerona i Jamesa oznacza, że rząd w Georgetown zamierza zakupić od Chińczyków samoloty bojowe.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.