Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wybrzeże Kości Słoniowe kupiło Kajmany

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 09 sierpnia 2018

7 sierpnia 2018 w Abidżanie odbyła się parada wojskowa z okazji 58-lecia uzyskania niepodległości przez Wybrzeże Kości Słoniowej. Po raz pierwszy pokazano na niej zakupione od Białorusi samochody opancerzone Kajman. 4 pojazdy pokazano w barwach Żandarmerii Wojskowej, a 4 w kamuflażu wojsk lądowych.

Samochody opancerzone Kajman Żandarmerii Wojskowej Wybrzeża Kości Słoniowej w czasie parady 7 sierpnia 2018 w Abidżanie / Zdjęcie: koaci.com

Samochód opancerzony 4 x 4 Kajman powstał na bazie konstrukcji BRDM-2. Prototyp zbudowano w 140. Zakładach remontowych w Borisowie (140. RZ). Po raz pierwszy zademonstrowano go w 2015.

Pierwszych 5 seryjnych Kajmanów zbudowano w 2017. Pojazd został wówczas przyjęty oficjalnie do uzbrojenia armii Białorusi. Przedstawiciele 140. RZ poinformowali przy okazji, że Kajmany w całości budowane są z nowych komponentów, włączając w to kadłuby.

W styczniu 2018 oficjalnie poinformowano, że samochody opancerzone Kajman są dostarczane do jednego z krajów afrykańskich. Teraz okazało się, że tym krajem jest Wybrzeże Kości Słoniowej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.